Cizinec se ztratil v lese na Domažlicku, byl několik dní bez jídla

Zveřejněno v Z regionu
Od - středa, 17. srpen 2022 06:56
Cizinec se ztratil v lese na Domažlicku, byl několik dní bez jídla Foto: Policie ČR

Několik dní bez jídla, ztracený v lesním porostu u Kdyně byl třiašedesátiletý cizinec, který se vydal do Česka stanovat. Policisté ho našli přikrytého pod mokrou dekou ve špatném zdravotním stavu.

Policejní hlídka z obvodního oddělení policie Kdyně přijala v minulém týdnu oznámení o tom, že v lesním prostoru pod obcí Starý Dvůr u obce Kdyně leží neznámý muž. Když se policisté dostavili na místo, nalezli tam zraněného třiašedesátiletého cizince. "Ležel na mokré dece a molitanu, byl přikrytý další mokrou dekou a nacházel se ve špatném zdravotním stavu. Vedle sebe měl stan a batoh s věcmi. Uvedl, že je tam asi patnáct dní, že je zraněný na noze a nemůže chodit," popsala policejní mluvčí Barbora Šmaterová

Nešťastnému muži zranění vůbec nedovolilo postavit se na nohy, a tak byl i několik posledních dní bez jídla. "Prý cestoval po Slovensku, chtěl procestovat i Českou republiku, přespával pod stanem, ale jak se dostal na místo, kde byl nalezen, nedokázal přesně vysvětlit," doplnila Šmaterová. Policejní hlídka na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu a ta muže převezla do nemocnice k dalšímu ošetření.