Cíl hokejové Plzně pro letošní ročník? Postup do čtvrtfinále

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 12. září 2023 14:56

Média

S navýšeným rozpočtem a také s většími ambicemi vstoupí do nové extraligové sezóny hokejisté Škody Plzeň. První zápas čeká indiány už ve čtvrtek od 17:30, kdy na západ Čech dorazí mistrovský Třinec.

Do nové sezóny půjde Škoda Plzeň se změnami ve vlastnické struktuře a ve svém vedení. Martina Straku v roli spolumajitele klubu doplnila společnost Autocentrum Šmucler. „Pro mě je to nová, velká zkušenost, za kterou jsem rád. S Martinem se mi velmi dobře spolupracuje. Těším se na sezónu, sponzoři nám věří, podařilo se nám získat více finanční podpory než loni, za což jsme velice vděční,“ uvedl Šmucler.

Samotný Straka si pochvaluje, že se mu po minulé sezóně uvolnily ruce. „Věřím, že nás čeká atraktivní a skvělá sezóna. V týmu proběhly poměrně velké změny, ale věřím, že kluci, kteří přišli, dokážou ty odchozí nahradit. Snad si sezónu užijeme a doufáme, že fanoušci budou chodit ve velkém počtu. Cíl je opět jasný, dostat se mezi nejlepších osm týmů,“ podotkl.

Po minulé sezóně přišla značná obměna kádru, gólmana Miroslava Svobodu má nahradit objev mistrovství světa, slovenský reprezentant Samuel Hlavaj, barvy Škody už nebudou hájit ani odchovanci Petr Kodýtek či Filip Suchý, odešla také několikaletá opora zadních řad Vojtěch Budík. Naopak Plzeň přivítala staré známé tváře. Na západ Čech se vrací Jakub Lev, Miroslav Indrák nebo Petr Straka. Z Olomouce Plzeň přivedla stále se lepšícího beka Tomáše Dujsíka, z Pardubic pak talentovaného útočníka Ondřeje Matýse a z Prostějova dalšího forvarda Filipa Jansu. Se zkušenostmi z finské nejvyšší soutěže přišel obránce Aleksi Laakso a z německého Straubingu útočník Luke Adam. „Došlo k obměně kádru, snažíme se dlouhodobě hráče oslovovat v předstihu, koukáme i na jejich charakter. Jsme rádi za Petra Straka, Míru Indráka či Jakuba Lva. Aleksi Laakso se taktéž zajímavá posila, ale v posledním zápase se nám zranil. Luke Adam svou kvalitu potvrzoval v Německu. Věřím, že u nových hráčů nebude problém a zapadnou,“ popsal kouč Petr Kořínek.

Na soupisce Plzně jsou také dva mladíci, sedmnáctiletý obránce Adam Jiříček a ještě o rok mladší útočník Adam Benák, kteří prošli kompletní přípravou. A pokud se nic nestane, oba dostanou příležitost. "Každoročně dáváme možnost mladým hráčům, ne jinak tomu bude i u Adama Benáka čí Adama Jiříčka. Svou šanci si zaslouží, určitě ji dostanou,“ naznačil Kořínek.

Podruhé za sebou bude kapitánské céčko nosit na hrudi Jan Schleiss. „Určitě roli kapitán přijímám, vnímám to jako velkou poctu. Doufám, že do sezóny dobře vstoupíme. Jsem rád, že se do kádru vrací spousta plzeňských kluků, pro ten klub budou dýchat,“ dodal.

Cíl hokejové Plzně pro letošní ročník? Postup do čtvrtfinále Foto: HC Škoda Plzeň