Chtěl jsem si splnit sen, řekl policistům mladík poté, co havaroval s kradeným autobusem

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 13. březen 2023 16:13
Chtěl jsem si splnit sen, řekl policistům mladík poté, co havaroval s kradeným autobusem Foto: Policie ČR

Na pořádný problém si zadělal dvacetilý mladík z Domažlicka. Ten vnikl do zaparkovaného autobusu, se kterým následně odjel a havaroval. Z místa nehody odešel, díky kamerovým záznamům se ho ale podařilo policistům rychle najít.

K bláznivé jízdě se mladík vydal 16. ledna krátce před půlnocí. Nejprve bez použití násilí otevřel přední dveře u autobusu, který byl zaparkovaný na autobusovém nádraží v ulici Poděbradova v Domažlicích. Po zjištění, že se v zapalovací skříni nachází klíč, autobus nastartoval a z autobusového nádraží s ním odjel. "Při vyjíždění z nádraží však vyjel autobusem vlevo mimo silnici a přední částí autobusu narazil do betonového květináče," popsala policejní mluvčí Barbora Šmaterová. Ani to muže v řízení autobusu nezatavilo.

"Pokračoval ve směru své jízdy do ulice Prokopa Velikého, poté odbočil doleva do ulice Švabinského, kde narazil do svislé dopravní značky a následně s autobusem havaroval do travnatého svahu. Pak z místa odešel," uvedla policejní mluvčí. Autobus zůstal stát odstavený napříč ulicí Švabinského, která se tak stala zcela neprůjezdnou. K vypátrání totožnosti podezřelého přispěla místní a osobní znalost domažlických policistů a zajištěné kamerové záznamy.

"Podezřelý se k uvedenému činu doznal, kdy uvedl, že si chtěl splnit sen a alespoň na chvilku se stát řidičem autobusu. Při plnění snu nezastavilo muže ani to, že není držitelem žádného řidičského oprávnění," dodala Šmaterová. Domažličtí policisté teď muži sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci.