Chladno, ale bez přeháněk. Meteorologové odhalili předpověď na další týdny

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 26. říjen 2021 08:40
Chladno, ale bez přeháněk. Meteorologové odhalili předpověď na další týdny ilustrační. Foto: pixabay

Teplotně průměrné až slabě pod průměrem by mělo být období příštích čtyř týdnů na území České republiky. Podle měsíční předpovědi meteorologů se ale nečekají vydatnější přeháňky, ani dešťové, ani sněhové.

S pokračujícím podzimem budou podle meteorologů průměrné týdenní teploty postupně klesat, ale většinou by se měly pohybovat v mezích hodnot běžných pro danou roční dobu. V porovnání s dlouhodobým průměrem bude s největší pravděpodobností nejchladnějším třetí předpovědní týden (od 8. listopadu).

"Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období 25.10. - 21.11.2021 bude na území ČR jako celek podprůměrné," uvedli meteorologové Zejména v první polovině předpovědního období budou srážky velmi slabé, v některých dnech žádné. "Ve druhé polovině období očekáváme přibývání celkového množství srážek, ale jejich týdenní úhrny by se měly pohybovat blízko hranice průměrných a podprůměrných hodnot. Z celého období očekáváme relativně nejvíce srážek ve druhém předpovědním týdnu (období 8.-14.11.), ale pravděpodobně nedosáhnou hodnot dlouhodobého průměru pro danou roční dobu," dodal Český hydrometeorologický ústav.