Chci skočit pod vlak, vykřikoval na vlakovém nádraží mladík

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 19. duben 2021 16:43
nádraží1 Foto: MP Plzeň

Pořádně rušno bylo v neděli odpoledne na vlakovém nádraží v Plzni. Silně opilý sedmadvacetiletý muž tam vykřikoval, že chce skočit pod vlak. 

"V neděli v půl třetí odpoledne byla městská policie informována ostrahou vlakového nádraží o sebevražedném jednání mladého muže. Ten se měl se slovy, že chce skočit pod vlak a zabít se, vrhnout z peronu do kolejiště," uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Když na místo dorazili strážníci, zjistili, že jde o jim dobře známého sedmadvacetiletého muže. "V době našeho příjezdu už ležel před hlavním vchodem do nádraží. Svůj úmysl skoncovat se životem dával hlasitě najevo, přičemž přitom vykřikoval, že požil větší množství drog v kombinaci s alkoholem," popsala mluvčí.

Strážníci se muže snažili uklidnit, ale nijak jim to neulehčoval. "Chtěl se zvednout ze země, avšak nekoordinoval své pohyby. Proto nešťastně spadl přímo na obličej a způsobil si silně krvácející zranění. Hlídka mu okamžitě poskytla nezbytné ošetření a znovu se jej pokoušela zklidnit a přesvědčit jej, aby si dále již neubližoval," dodala mluvčí. Celou událost si převzala k šetření státní policie. Po poskytnutí první pomoci byl muž záchranáři převezen do nemocnice.