Chci peníze na pohonné hmoty a součástku do lodi, žádal ženu podvodník. Dostal 70 tisíc a zmizel

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 4. březen 2021 16:15
plzen_cz_28_20504877_M_PenizeNaCokoliv ilustrační foto

Chci půjčit na nákup pohonných hmot do vrtulníku a na zaplacení součástky do lodi. S tímto požadavkem vyrukoval na dvacetiletou dívku zatím neznámý pachatel prostřednictvím sociální sítě. Mladá žena mu naletěla a na jeho účet převedla 70 tisíc. Ty už ale neviděla.

Stříbrští policisté se zabývají případem podvodného jednání, ze kterého je podezřelý zatím neznámý pachatel, který na začátku února letošního roku kontaktoval dvacetiletou oznamovatelku prostřednictvím sociální sítě. "S v průběhu února komunikoval a přislíbil jí při tom, že přiletí do Prahy a stráví spolu nějaký čas. Poté mladou ženu požádal o půjčení finanční částky ve výši 100 000 korun, kterou potřeboval na nákup pohonných hmot do vrtulníku a na zaplacení součástky do lodi. Důvěřivá žena podvodníkovi následně zaslala na jím uvedený účet částku ve výši 70 000 korun. Částku měl vrátit do konce února, avšak do této doby tak neučinil a s dotyčnou ukončil veškerou komunikaci," popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Stříbrští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvodu a po pachateli pátrají.

"Občanům v souvislosti s tím opětovně připomínáme, aby byli v takových případech obezřetní a měli na paměti, že pokud od nich chce někdo půjčit vyšší obnos peněz, může se jednat o podvodníka, jehož cílem je důvěřivé lidi o jejich peníze připravit," dodala policejní mluvčí.