Cesta hokejistů v Lize mistrů skončila. Oslabení indiáni padli až v prodloužení

Od - středa, 20. listopad 2019 08:07
hokej, čihák ilustrační HC Škoda Plzeň

Po domácí prohře 1:2 a výhře na ledě Lausanne 4:3 muselo o postupujícím do čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů rozhodnout až prodloužení. A v něm byl šťastnější švýcarský celek. Cesta Škody Plzeň, která nastoupila i bez nejlepšího hráče extraligy Milana Gulaše, letošním ročníkem Champions Hockey League pro letošní sezónu skončila.

Západočechům příliš nevyšel samotný úvod zápasu. Sice nejprve přečkali oslabení, jen co se ale dostali do plného počtu, kapitulovali. Dustin Jeffrey vybruslil od mantinelu na pravý kruh a trefil ideálně do bližší šibenice. Za nedlouho poté mohl náskok svých barev navýšit při vlastním oslabení Genazzi, v samostatném úniku na Frodla nevyzrál. A tak přišel trest. Jaroslav Kracík na polovině hřiště sice neustál krosček zezadu, přesto u puku zůstal a nabral směr brána. Na levém kruhu naznačil golfák, zmrazil gólmana, položil si obránce, kotouč si ještě popotáhl a zavěsil k bližší tyči. Lausanne málem odpovědělo Kenisem, jenže ten z mezikruží minul. Z protiútoku našel křižnou přihrávkou Vlach Lukáše Kaňáka a ten z ostrého úhlu dokonal obrat. Ovšem vedení Plzni dlouho nevydrželo. Již za deset sekund Petteri Lindbohm vypálil pár kroků za modrou a zamířil přesně nad beton k levé tyči. Navíc netrvalo dlouho, Nodari dobruslil kotouč u pravé tyče, předložil zpětnou přihrávkou přes Budíka a Kaňáka na druhou stranu na Tylera Moye, ten již měl jednoduchou práci. Těsně před první sirénou ještě na brankovišti nebezpečně tečoval Malát, avšak těsně mimo.

Jako první mohl v prostřední části udeřit Antonietti, obdržel přihrávku v přečíslení dva na jednoho, zakončení pod břevno ale skvěle lapačkou vytáhl Frodl. Vzápětí se kolem obránce obtočil Bertschy a vypálil bekhendem, plzeňský gólman držel svůj tým nad vodou. Nevedlo se ani Genazzimu, jenž si sjel před branku a obdržel přesný pas, mířil však mimo. Na druhé straně Stephan neudržel Robovu pumelici z první z levého kruhu, Kodýtkovi k dorážce chyběl krok. K těm se naopak dostali Bertschy s Verminem, ale neuspěli. Drama tak mohlo pokračovat.

Modrobílí museli v poslední třetině skóre otočit, aby sérii minimálně poslali do prodloužení a začali aktivně. Straka z ostrého úhlu minul, nevedlo se ani Pourovi. Vše tak na sebe vzal až Matyáš Kantner, jenž se dostal za obranu domácích, ustál i atak Nodariho a srovnal po kličce do forhendu. Následně si oba celky zahrály v přesilové hře, oslabení i ve čtyřech na obou stranách, ale skóre se měnilo až při plných stavech. Tolik potřebný gól Škody vsítil dorážkou na brankovišti Luboš Rob, který doklepl ránu Houdka od modré. Pro mladého obránce to byl první bod mezi muži Plzně, stejně jako pro Maláta, přihrávajícího podél mantinelu přihrál. Postupovou trefu málem později vsítil Kolda, když se domácí muž s maskou zapomněl za svou brankou, nakonec se stihl vrátit. V poslední minutě základní části si ještě nadvakrát zblízka na Frodla nepřišel Emmerton, stejně jako do skrumáže přijíždějící Jooris, jenž minul poloodkrytou klec Západočechů.

Osmifinálová série tak musela do prodloužení za celkového stavu 5:5, ovšem to netrvalo ani minutu. Lausanne se dostalo do přečíslení dva na jednoho, které po příhře Genazziho využil Cory Emmerton kličkou do bekhendu. Indiáni tak letošní pouť Ligou mistrů končí v osmifinále.