Česko opět spojí vzpomínka na oběti nehod

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 11. listopad 2020 17:59
smrtelná nehoda, kamion ilustrační foto: PČR

Vzpomenout na oběti autonehod, vyjádřit solidaritu, a připomenout dlouhodobé dopady dopravních nehod. To jsou hlavní cíle Světového dne vzpomínek na oběti dopravních nehod, který se letos vzhledem k vládním opatřením obejde bez hromadných akcí.

Světový den vzpomínek na oběti dopravních nehod (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims - WDoR), v České republice známý jako Světový den obětí dopravních nehod, vyhlásila Světová zdravotnická organizace vždy na třetí neděli v listopadu, letos vzpomínka tak připadá na 15. listopadu.

„I v tomto čase, která je pro nás tíživá z mnoha dalších důvodů, nemůžeme a nechceme zapomínat na pozůstalé po obětech dopravních nehod. Je dobré jim i všem ostatním připomenout, jak důležité je stát při sobě, navzájem si pomáhat a vědět, že nikdy nejsme sami. Hodně věcí nemůžeme, ale být tu pro sebe navzájem, ano,“ říká spoluzakladatelka sdružení Plzeňská zastávka Mirka Šimková, která sama před jedenácti lety přišla při autonehodě o manžela.

V Plzni je možné si připomenout ty, kdo přišli při nehodách o život, v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici. Kostel bude od 14 do 16 hodin otevřen k osobnímu zastavení, zapálení svíčky či zapsání jmen zemřelých do pamětní knihy. Nad akcí přijal letos záštitu plzeňský biskup Tomáš Holub a v čase, kdy bude kostel otevřen, v něm budou znít preludia v podání plzeňských varhaníků.