Češi na Silvestra volali méně než loni, objem přenesených dat byl ale rekordní

ilustrační foto: plzen.cz

Celkem 56,7 milionu hovorů a 31,4 milionů SMS zpráv zaznamenali čeští operátoři na Silvestra. V obou případech se jedná o nižší čísla, než loni. Naopak v případě přenesených dat operátoři zaznamenali rekordní objemy.

Zákazníci O2 na Silvestra 2019 volali stejně jako v předchozím roce, uskutečnili 16,1 milionu hovorů. Nejvytíženější byla tradičně hodina mezi půlnocí a jednou hodinou ráno, kdy operátor zaznamenal více než 2,1 milionu hovorů. Poslední den v roce přenesla síť O2 více než 9,9 milionu SMS a 267 000 MMS. Velký nárůst pak zaznamenal operátor co se týká datového přenosu, konkrétně šlo o 111 procent více dat než v loňském roce.

A podobné statistiky se objevily i v síti T-Mobile. Celkový datový provoz v meziročním srovnání vzrostl o 46 procent. Počet spojených hovorů mírně klesl na 22,3 milionu. V nejvytíženějším čase, kterým byla první novoroční čtvrthodina, se počet volání ale o zhruba tři procenta zvýšil. Počet SMS v porovnání se stejným obdobím loni klesl zhruba o milion na 13,7 milionu SMS. Zákazníci T-Mobile odeslali o Silvestru 2019 zhruba 327 000 MMS, což v meziročním srovnání představuje pokles o čtyři procenta.

Operátor Vodafone pak zaznamenal 18,3 milionu hovorů, meziročně o čtyři procenta více. V případě dat Vodafone hlásí meziroční nárůst využití o 63 procent. SMS zpráv zákazníci využili meziročně o tři procenta méně, z mobilu jich odeslali 7,8 milionu.