Borská věznice se objeví na Netflixu! Patří k nejdrsnějším věznicím světa!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - středa, 13. září 2023 18:07
Borská věznice se objeví na Netflixu! Patří k nejdrsnějším věznicím světa! ilustrační. Foto: P. Kýrová

V rámci dokumentárního seriálu o nejtvrdších věznicích světa, do nichž se dobrovolně nechávají novináři uzavřít, uvede Netflix díl o plzeňské věznici Bory. Premiéra bude k vidění už v pátek 15. září.

Do věznice na Borech se nechal zavřít reportér Raphael Rowe. Ten také na sociálních sítích zveřejnil upoutávku, z níž je jasné, že prim v tomto díle hraje především pervitin. „Věznice Plzeň v České republice, která je jedním z největších producentů pervitinu v Evropě,“ uvedl v ukázce Rowe.

Podle serveru iDnes se na natáčení podílel i tým českých filmařů. „Byl to ohromný zážitek. Je to prostředí, do kterého se člověk s dronem jen tak nedostane. Jde o přísně střežený prostor s bezletovou zónou, bylo kolem toho spoustu zařizování a povolování. Vedení věznice bylo velmi vstřícné. Létali jsme nejen ve venkovních prostorách, ale i uvnitř, přímo ve hvězdě. Byla to velice výjimečná situace,“ řekl pro idnes anonymně jeden z českých filmařů.

Ředitel plzeňské věznice Martin Černý uvedl, že podle něj nejde o dokument. „Vězeňská služba ČR vnímá díl věnující se Věznici Plzeň jako reality-show, nikoli jako dokument o stavu českého vězeňství. Netflix měl od počátku jasný cíl, kterým chce tento díl směřovat, a vězeňská služba měla minimální možnosti do daného konceptu zasahovat,“ dodal pro server iDnes