Bláznivé derby body Škodovce nepřineslo

Od - pátek, 21. leden 2022 20:37
Bláznivé derby body Škodovce nepřineslo ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Další západočeské derby se stalo kořistí hokejistů Karlových Varů. Indiáni od začátku zápasu tahali za kratší konec provazu, v závěrečné třetině smazali dvoubrankové manko, nakonec ale rozhodla o výhře Energie 5:4 trefa Hladonika z 54. minuty.

Poměrně brzy musela Plzeň do čtyř, situaci však ustála. A to i díky Svobodovi, který srazil do rohu tvrdou ránu z první Rachůnka. Nemohl ale nic dělat za nedlouho poté, když nahození Ondřeje Dlapy mířilo od modré přímo do jeho lapačky, avšak nešťastně minul Čerešňáka, od kterého černý nesmysl zamířil přesně do opačného horního růžku. Šanci na vyrovnání dostali modrobílí vzápětí, avšak prakticky minutovou dvojnásobnou početní výhodu ve vyrovnání nepřetavili. Když se poté neujala na druhé straně ani Koblasova dělovka od modré, odcházela Energie do kabin s fotbalovým vedením v zádech.

Prostřední část načal Schleiss zakončením zblízka, Novotný odolal. Nestačil ovšem na parádní ránu Ludwiga Blomstranda z levého kruhu do bližšího horního růžku právě přes obránce Dlapu. Vyrovnané skóre ale dlouho nevydrželo. Ondřej Beránek vyrazil se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, prováhal přihrávku a z velmi ostrého úhlu vypálil, přesto kotouč zaplul přesně pod víko. Další rána pro hosty přišla vzápětí, kdy Rohanovu pumelici od modré dorazil do sítě Petr Koblasa. Čtvrtý kotouč v brance Škody nakonec gól neznamenal, sudí totiž před tím přerušili hru.

Po necelé půlminutce poslední periody dal naději Škodě Jan Schleiss, který vlétl do pásma po levé straně, navedl si kotouč na střed a zamířil přesně k tyči. Jenže po chvilce propadl touš Svobodovi k volnému Janu Hladonikovi a do branky zamířil Dominik Pavlát. Indiáni se nehodlali vzdát, Přikryl se vymotal zpoza branky do střelecké pozice a mimo dosah Novotného ještě stihl protečoval Filip Suchý. I gólman Energie po chvilce zamířil na střídačku, když domácí znovu v rychlém sledu putovali do tří, čehož po pěti vteřinách využil prudkou střelou Michal Bulíř. Avšak nakonec platilo již podesáté v řadě, že uspěje v derby domácí celek. Rozhodující trefa byla asi nejpovedenější z předchozích osmi, když hezkou kombinaci zakončil na brankovišti opět Jan Hladonik. Plzeň ještě zkoušela v závěru bez brankáře, ale prolomení pravidla: Můj dům - můj hrad, již nezbránila.