Bílek přiznává: Změny v kádru řešíme, nevylučuji je

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 23. leden 2022 14:23
Bílek přiznává: Změny v kádru řešíme, nevylučuji je Foto: FCVP

K žádným závratným změnám v kádru Viktorie Plzeň v zimní přestávce zatím nedošlo. Kouč Michal Bílek ale po prohraném přípravném utkání s Mladou Boleslaví přiznal, že s generálním manažerem a majitelem Adolfem Šádkem o případných odchodech a příchodech dál diskutuje. "Nevylučuji to," připouštěl kouč.

Jak hodnotit přípravný zápas s Mladou Boleslaví?
Prohráli jsme, tudíž nemůžeme být spokojení. Na druhou stranu jsme sehráli velmi dobrou první půli, vytvořili si spousty šancí. Škoda, že jsme v první půli nějakou neproměnili. Ve druhé půli dal soupeř gól ze standardky, což nás zamrzelo, my jsme měli ještě šanci Havla. Šedesát minut bylo podle našich představ, akorát efektivita nebyla taková, na tolik šancí musíme nějaký gól dát.

Od začátku nastoupil v útoku Tomáš Chorý..
Odehrál šedesát minut a odehrál je velmi dobře, na to, že měl v týdnu nějaké zdravotní problémy. Podal výkon, který bych si od něj přál. Přidržel spousty balonů, nastřelil tyčku, škoda, že to neskončilo brankou. Je to hrotový útočník, pro jeho sebevědomí by bylo dobré, aby branky začal střílet.

Hodně vidět byli v zápase krajní záložníci i beci. Co říci na jejich výkon?
Nechci moc mluvit o jednotlivcích. Jak jsem říkal, šedesát minut jsme podali výkon, jaký jsme si představovali. Hodně jsme běhali, byli hodně kvalitní s míčem, měli spousty šancí. Jediné, s čím kromě výsledku dneska nemůžeme být spokojení, je efektivita.

Dá se popsat, jak jste spokojený s dosavadním průběhem přípravy?
Po třech nedělích přípravy všechno šlape. Sice jsme nejeli na zahraniční soustředění, ale podmínky jsou tady dobré, zatím je všechno, jak má být. Máme ještě čtrnáct dní do ligy, věřím, že se ještě zlepšíme, zlepšíme efektivitu v zakončení a budeme dobře připravení na první zápas s Hradcem.

Rýsuje se vám základní sestava?
Dneska se to hodně přiblížilo tomu, jak chceme nastoupit do prvního ligového zápasu na jaře. Ale samozřejmě nevylučuju, že ještě dojde k nějakým změnám. Od pondělí se s námi zapojí Kopic, uvidíme, jak bude vypadat, má čtrnáct dní na to, aby se dal dohromady.

Dojde ještě k zužování kádru?
Řešíme s majitelem pohyb v kádru, směrem ven i dovnitř. Nevylučuji ještě nějaké změny.

Stihne start ligy Jean-David Beaguel?
Měl trošku problém se svalem, věřím, že se s námi zapojí od začátku příštího týdne, nastoupí v generálce a bude fit.