Autobus na Výsluní se osvědčil, původní doprava už kapacitně nestačila

Zveřejněno v Z Plzně
Od - sobota, 10. září 2022 13:18
Autobus na Výsluní se osvědčil, původní doprava už kapacitně nestačila foto: Plzen.eu

Už dva roky zajíždí pravidelná linka městské hromadné dopravy do lokality Výsluní, která spadá pod centrální plzeňský obvod. Dosud sem zajížděly midibusy, ale jejich kapacita už nestačí.

„V minulosti jsme se dlouho bránili zavedení dopravy do této lokality především z důvodu nevhodné infrastruktury. Dnes jsem rád, že mě kolegové přesvědčili k tomu, abychom vyzkoušeli jiný druh autobusu a jiný způsob obsluhy tohoto území. Tento model budeme moci uplatnit i v jiných okrajových částech města,“ řekl Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP.

Cesta k zavedení dopravy na Výsluní vedla přes zkoušky různých typů vozů, protože klasické velké autobusy se v některých místech nevytočí. „Starosta třetího obvodu David Procházka hodně za linku na Výsluní lobboval. Museli jsme ji tehdy nejprve zanalyzovat, museli jsme zmapovat průjezdové koridory a poté koupit nízkopodlažní moderní autobus,“ říká Roman Zarzycký, předseda představenstva PMDP a první náměstek primátora města Plzně.

V rámci zkoušek průjezdů a velikostí vozů byl pro obsluhu Výsluní nakonec zvolen midibus s kapacitou 35 lidí. Po dvou letech provozování linky se ale ukázalo, že zájem ze strany obyvatel této lokality je tak velký, že midibusy svou kapacitou už nestačí. V minulém týdnu proto proběhla zkouška většího typu autobusu, který bude potřebám obyvatel více vyhovovat. Je prostornější, moderně vybavený a vejde se do něj i více dětských kočárků.  

„Pevně věřím, že se nový autobus osvědčí a cestující si ho oblíbí. Poté doufám posílí flotilu moderních vozů našich dopravních podniků a cestující na Výsluní se s ním začnou vozit pravidelně a komfortněji,“ doplnil starosta David Procházka.