Auto si vzal, peníze nezaplatil. Policisté vyhlásili pátrání po neznámém muži

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 29. květen 2020 17:28

Předávka auta dopadla asi tak, jak si původní majitel nepředstavoval ani v nejhorším snu. Zájemce o jeho vůz muži totiž ujel pod záminkou společné projížďky, aniž by zaplatil. Když z místa ujížděl, poničil ještě cestou několik vozidel.

"Neznámý zájemce se přihlásil na inzerovanou nabídku na internetovém portálu, kde poškozený majitel své vozidlo nabízel k prodeji," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Po vzájemné domluvě se dohodli na osobním setkání, ke kterému došlo včera dne 28. května 2020 ve večerních hodinách v Plzni v Křižíkově ulici v Plzni. "Na místě se nacházel muž v zastoupení za zájemce, který již na poškozeného prodávajícího a předmětné vozidlo čekal. Po prohlídce vozidla se domluvili na společném projetí vozu a než stihl prodávající nasednout na místo spolujezdce na předním sedadle do vozidla, neznámý muž s vozidlem odjel ulicí Pod všemi Svatými až do ulice na Roudné, kde odbočil vpravo směrem k Rooseveltovu mostu. Při jízdě neznámý pachatel narazil do několika zaparkovaných vozidel. Policisté pátrají po pachateli a vozidle," podotkla mluvčí.

Podle popisu má jít o muže tmavé pleti, hubené postavy vysokého maximálně 180 centimetrů, ve věku cca 35 let. Ústa i nos měl překrytý bílou rouškou, na hlavě měl nasazenou černou kšiltovku a oblečen byl do tmavé mikiny s kapucí a tmavých kalhot. Mluvil česky bez přízvuku. "Jedná se o osobní motorové vozidlo tovární značky Citroen C1, registrační značky 4U3 8041, stříbrné barvy," dodala Hokrová.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří by zahlédli dotčené vozidlo, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.