Aktualizováno: Prymula nerezignoval. Babiš ho chce odvolat

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 23. říjen 2020 16:13

Aktualizováno 13:51 Roman Prymula (ANO) by měl skončit jako ministr zdravotnictví. Premiér Andrej Babiš ho vyzval k rezignaci, pokud tak neučiní, bude následně odvolán. Sám Prymula pak později vystoupil se slovy, že odstoupit nehodlá a nic neporušil.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl v noci ze středy na čtvrtek přistižen, jak vychází z restaurace na pražském Vyšehradě. Setkal se tam se šéfem poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem. Do přivolané vládní limuzíny navíc nastoupil bez roušky. Sám Prymula se pak obhajoval, že šlo o narychlo svolanou schůzku a netušil, že se jedná o restauraci. "Uskutečnila se v soukromých prostorách kapituly, nic jsem neporušil. Opatření o omezení shromažďování platilo až od 6 hodin od rána, já jsem opouštěl tento prostor ve 23:30," uvedl ministr zdravotnictví. Podle Prymuly se na schůzce probíral projekt testování na severní Moravě.

"Je to katastrofa a absolutně neomluvitelná věc. Mně je úplně jedno, co tam dělali. Nemůžeme kázat vodu a pít víno. Ministr zdravotnictví by měl jít příkladem. Je to absolutně neomluvitelná věc. Požádal jsem pana ministra o rezignaci, pokud tak neudělá, tak ho odvolán. Naše vláda si nemůže dovolit ztratit důvěru," prohlásil už dříve na mimořádné tiskové konferenci Babiš. O rezignaci požádal také prvního místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

Babiš už zároveň informoval prezidenta Zemana. "Budu hledat urychleně náhradu," plánoval premiér. Jasno by mělo být v nejbližších hodinách.