Aktualizováno: Malér náměstka pro dopravu. V obci se řítil devadesátkou

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 13. listopad 2020 11:36
Čížek-Pavel-e1602691294985 ilustrační, plzen.cz

Aktualizováno 10:35 Sice obhájil post krajského náměstka pro dopravu, příliš šťastné období Pavel Čížek (STAN) ale nezažívá. Řeší totiž obrovský problém. Policejní radar ho na začátku listopadu přistihl, když se obcí proháněl rychlostí 90 kilometrů za hodinu.

5. listopadu, jednání o krajské koalici vrcholí. Pavel Čížek, vyjednávač za hnutí STAN, nestíhá a spěchá ze Spáleného Poříčí na schůzku do Plzně. Jenže spěchá až moc. Do jedné z obcí se vřítí rychlostí vyšší než 90 km/hodinu, změří ho policisté s ručním radarem a malér je na světě. "Jel jsem na poslední chvíli a chvátal jsem na koaliční jednání," okomentoval pro Blesk celý případ sám přistižený Čížek. S nadsázkou se tak dá říci, že se sotva spojil s Piráty a už jezdí jak pirát.

Bylo mi stydno

V pátek dopoledne se Čížek vyjádřil ke své rychlé jízdě i na sociálních sítích. "Když něco zkazím, přiznám: Je to má vina! Tentokrát jsem vjel do naší obce Vlkov od Spáleného poříčí velmi rychle. Hlídka dopravní policie mi změřila rychlost, zastavila, legitimovala, dala dýchnout. Vše bylo v pořádku, až na tu rychlost. Bylo mi stydno a beze slova výmluvy jsem podepsal protokol. Předpokládám, že jako neukázněný řidič dostanu ve správním řízení příslušnou sankci. Příště budu spěchat pomalu," vzkázal.

93 nebo 92 je rozdíl

Policisté Čížkův přestupek oznámili správnímu orgánu. Zatímco podle zdrojů Blesku jel politik 93 kilometrů v hodině, náměstek tvrdí, že "pouze" 92 kilometrů v hodině. Proč je to tak důležité? Tolerance policistů jsou totiž tři kilometry v hodině, takže pokud by se potvrdila Čížkova slova, vyvázl by ze své pirátské jízdy daleko lépe. Za jízdu rychlostí 90 kilometrů v hodině hrozí pokuta až 10 tisíc, pět bodů a ztráta řidičáku minimálně na půl roku. Pokud by úřad zjistil, že jel rychlostí o kilometr nižší (jak tvrdí Čížek), po toleranci tedy 89 kilometrů v hodině, papíry by mu zůstaly, zaplatil by pouze pokutu ve výši maximálně 5 tisíc a přibyly by mu pouze tři body.