Agresivní opilec způsobil rozruch na vlakovém nádraží

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 29. březen 2021 17:13
jižní předměstí Vlakové nádraží na Jižním Předměstí

Při běžné kontrole na vlakovém nádraží v Plzni na Jižním Předměstí narazil psovod na opilce, který nedodržoval opatření a choval se hlučně. 

V neděli před třetí hodinou odpolední prováděl psovod městské policie se svým psem Capo kontrolu vlakového nádraží Jižní předměstí, kde si především jejich pozornost vysloužil z jeden trojice mužů, který nedodržoval vládní opatření a choval se nadmíru hlučně. "Opilý muž nerespektoval v průběhu jednání několikerých opakovaných výzev psovoda, aby zůstal stát a nepřibližoval se, ba právě naopak. Když najednou pokračoval kupředu proti němu s nataženou rukou, musel v tu chvíli psovod použít pro svou obranu psa na vodítku. Muž inkasoval od Capa dvě rány košíkem," popsala mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Na pomoc si psovod následně přivolal posily. "Ty doprovodily muže nejprve na policejní oddělení, kde bylo nutno ověřit jeho totožnost, protože mu chyběly doklady a posléze k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Devětatřicetiletý muž se podrobil dechové zkoušce, při níž nadýchal 2,72 promile. Přestupky, kterých se muž dopustil, se budou dále zabývat příslušné správní orgány, kterým bude záležitost postoupena," dodala mluvčí.