75 vteřin od zisku bodu. Plzeň prohrála v Liberci

Od - úterý, 23. leden 2024 20:28
75 vteřin od zisku bodu. Plzeň prohrála v Liberci Foto: HC Škoda Plzeň

V čase 58:45 přišli hokejisté Plzně o zisk minimálně jednoho bodu v zápase 39. kola v Liberci. Západočeši od 45. minuty prohrávali po brance Filippiho, o tři minuty později ale vyrovnal Filip Jansa. Když už se pomalu utkání schylovalo k prodloužení, přišel rozhodující úder Flynna, který znamenal plzeňskou prohru 1:2.

První velkou šanci zápasu měl McCoshen, Pavláta neplatilo. Poté Tygři ustáli oslabení, aby v plných stavech zahrozil domácí nejproduktivnější hráč. Filippi se prokličkoval až před hostující svatyni, leč její strážce odolal. Tomu po chvilce pomohla i branková konstrukce, když si mezi kruhy najel Pérez. Když pak Flynn zakončil přečíslení pouze do lapačky, odcházelo se poprvé do kabin za neměnného stavu.

V úvodu prostřední části si oba celky vyměnily po přesilové hře, avšak obrany hrály prim. Dalekonosnými pokusy to pak v plných stavech zkoušeli Skok a McCoshen, avšak Král s Pavlátem byli na místě. Z podobné pozice později neuspěl ani Malák a když dorážkami na brankovišti neprocpal puk za brankovou čáru ani Lev, měli si diváci počkat na úvodní gól zápasu do závěrečné dvacetiminutovky.

A nakonec nečekali dlouho. Nejprve ještě Birner neprotečoval pobídku McCoshena mezi tři tyče, pak ale Tomáš Filippi vypálil z mezikruží, po sérii šťastných odrazů se mu touš vrátil a druhé zakončení bekhendem pod víko již bylo gólové. Avšak Škoda přispěchala s poměrně rychlou odpovědí. Král sice v oslabení bravurně lapačkou zmařil zajímavou příležitost Söderlunda, nedosáhl ale za nedlouho poté na dorážku Filipa Jansy pokusu Zámorského od modré. Vrátit vedení svým barvám mohl vzápětí Bulíř, jenž využil zmatků obránců Plzně, jenže kličkou do bekhendu si na Pavláta nepřišel. Když už se zdálo, že půjde duel do prodloužení, přišlo přečíslení dvou na jednoho, ve kterém Hawryluk předal Oscaru Flynnovi, jenž z první rozhodl dnešní střetnutí. Západočeši tak nakonec odcházejí z duelu s prázdnou, nepomohla jim ani velká střelecká převaha.