35 narkóz a chemoterapie. Malý Daneček teď bojuje s mozkovou obrnou

Zveřejněno v Z Plzně
Od - úterý, 19. říjen 2021 06:50
35 narkóz a chemoterapie. Malý Daneček teď bojuje s mozkovou obrnou Foto: se souhlasem A. Tereščenka

Dnes čtyřletý Daneček se narodil předčasně. Už v pěti měsících mu byla diagnostikována rakovina sítnice, se kterou dva a půl roku bojoval. Vyhrál, ale 38 narkóz a několik chemoterapií zastavily jeho fyzický i mentální vývoj. K tomu rodina zjistila, že chlapeček trpí i mozkovou obrnou. Jeho stav zlepšují jen nákladné terapie. Plzeňstí fighteři se proto rozhodli, že malého bojovníka podpoří a uspořádali sbírku.

"Tím, že jsme rakovinu překonali a porazili, tak teď se plně soustředíme na to, abysme v uvozovkách porazili i mozkovou obrnu, aby Daneček jednou sám chodil, aby nám mohl říct pár slov, a aby byl jeho život šťastnější, jak jen to půjde," prohlásila maminka Danečka Lucie Podlešáková.

Jako nejúčinnější pomoc se ukázaly dvě terapie - Snoezelen a TheraSuit. "Takto velkou částku (348 tisíc, pozn. red.) je problém sehnat, takže jsme se rozhodli společně s Václavem Pejsarem (boxerem, pozn. red.) pomoci," uvedl strážník Artur Tereščenko. Na sociálních sítích zveřejnili video, které podpořili bojovníci Karlos Vemola, Tomáš Peleška, Filip Grznár či Pavel Šour. "Jak se říká, každá velká osobnost nepomůže jen sobě, ale i ostatním," vysvětlil kulturista a zápasník Grznár.

Sbírka na webu Donio, ke které se zápasníci přidali, už přesáhla svou konečnou hodnotu. Pokračuje ale dál, pokryje totiž šest terapií, ale pokud se vybere více, může v nich pokračovat i dál. "Je to něco neuvěřitelného, protože to je ten jeden z hlavních hnacích motorů, který mě neustále popohání k tomu, aby se člověk dál snažil, aby dál hledal možnosti, jak víc a víc cvičit, nebo jak lépe cvičit. A bohužel v dnešní době bez příspěvku nadací to nejde, je to pro nás jediná cesta, jak zlepšit Danečkův stav," dodala Lucie Podlešáková.