Od - neděle, 20. březen 2022 10:34
Ztráta, ale třeba ten bod bude nakonec důležitý, přemýšlel Bílek po remíze v Jablonci Foto: FCVP

Zejména ve druhé půli si vytvořili velký tlak, vytoužený gól ale nepřinesl. Fotbalisté Plzně tak na hřišti Jablonce remizovali 0:0 a dali Slavii šanci dotáhnout se před vzájemným zápasem na rozdíl jednoho bodu. "Z pohledu výsledku spokojeni tolik nejsme, ale třeba ten bod bude v konečném účtování hodně důležitý," prohlásil po utkání kouč Viktorie Michal Bílek.

Je pro vás zisk bodu ztrátou?
K vítězství jsme měli blíž, dostali jsme se do několika brankových příležitostí a tutovek. V první půli to byl Bucha, ve druhé jsme tam měli další, které jsme neproměnili. Chorý, Eduardo a byly tam i další závary. Z toho pohledu spokojení tolik nejsme. Oba týmy se podřídily terénu, hrál se jednoduchý fotbal, hlavně dlouhé míče za beky do prostoru. Je to pro nás škoda, na druhou stranu Jablonec má pořád velmi dobrý, nepříjemný tým. Třeba ten bod, co jsme tady získali, bude v konečném účtování hodně důležitý.

Jakou roli hrálo hřiště, které místy připomínalo oraniště?
Když šel Buchy (Bucha, pozn. red) ke konci první půle z boku na bránu, tak trefil gólmana, Chorý pak trefil tyč. Eduarda vychytal gólman Jablonce. Tohle terénem nebylo. Měli jsme smůlu, když jsme trefili Hanuše, nebo to skvěle chytil, jako při šanci Eduarda.

Ve druhé půli jste brzy nasadil druhého útočníka Tomáše Chorého..
Jak jsme tam dali Chorase, tlak jsme ještě vystupňovali a byli pro soupeřovu bránu daleko nebezpečnější. Měli jsme tam dva vysoké útočníky, oba přidrželi téměř každý balon, pak jsme se i dostali víc do hry. Bylo dobré rozhodnutí tam Chorase dát, aby Bogy nebyl vepředu sám. Oni dva i Mosquera jsou v soubojích velmi silní a o nich to dneska bylo.

Poprvé se dostal do základní sestavy Eduardo Santos, který nastoupil netradičně na kraji obrany. Jak se vám jeho výkon zamlouval?
Byla to trošku nouze, přišli jsme před zápasem o dva krajní obránce, Havel ani Holík nemohli hrát. Zvládl to poměrně dobře. Je vysoký, soubojový hráč, snažil se podporovat i ofenzivu. Přestože to není jeho post, zhostil se toho dobře. Do budoucna s ním ale logicky počítáme spíš na stopera, protože to je jeho post.

Je vaším cílem pro zbylá kola základní části udržet první místo v tabulce?
Je to spíš přání, než cíl. Víme, jaké je naše postavení v tabulce, uvědomujeme si, že Slavia hraje dobře. My jsme získali bod, uvidíme, jak budou hrát oni, po tomhle kole je máme doma, stát se může cokoliv. Zbývá pořád ještě dvanáct bodů.