Zruší koronavirus sportovní zápasy? Budou se hrát bez fanoušků? Neovlivníme to, říkají fotbalisté

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 2. březen 2020 21:15

Připravují se na zápas a jsou odkázáni pouze na výsledky jednání odpovědných lidí. Fotbalisty Viktorie Plzeň čekají tento týden dva domácí zápasy, je ale otázkou, zda se duely s Mladou Boleslaví (domácí pohár) a Českými Budějovicemi (Fortuna:Liga) vůbec odehrají. Potažmo jestli se nebudou hrát za zavřenými dveřmi bez fanoušků.

Jednu velkou akci už Bezpečnostní rada státu omezila v pondělí. Biatlonové závody v Novém Městě na Moravě, kam mělo dorazit podle odhadů celkem 100 tisíc fanoušků, se pojedou za zavřenými dveřmi. Ve středu pak zasedne rada ke stolu znovu a tentokrát bude jednat i o dalších sportovních a kulturních akcích. "Asi to neovlivníme, uvidíme. Určitě bychom chtěli hrát před fanoušky," reagoval například obránce Viktorie Plzeň Radim Řezník. Jestli hrát raději před prázdnými tribunami, nebo spíš zápas odložit, chvíli váhal. O několik vteřin později se přecijen přiklonil k první variantě. "Je otázka, kam by se to vložilo, za mě bych to hrál asi tak, jak to je. Buď to zavřou nebo ne. My se prostě soustředíme na ten zápas," dodal krajní bek.

Kouč Viktorie Adrián Guľa připustil, že už o tomto tématu hovořil s prezidentem klubu Tomášem Paclíkem a generálním manažerem Adolfem Šádkem. "Věřím, že kompetentní lidé rozhodnou správně. Zdraví je jen jedno, na druhé straně se ale fotbal hraje pro diváky a chtěli bychom hrát tedy před nimi. Chceme, aby nás hnalo co nejvíce lidí. Budeme muset ovšem akceptovat jakékoli rozhodnutí," prohlásil nový plzeňský kouč.

Přípravy na oba duely probíhají v naprosto standartním režimu. "Chystáme se na zápas normálně. Třeba v Jablonci byl terén ráno na hraně, ale kluci se připravili, že se hrát bude. Jsou věci, které neovlivníte. Když se náhodou bude hrát před prázdnými tribunami, tak to budeme muset akceptovat. Hráli to tak i v jiných zemích," dodal Guľa.

Co bude se závěrem hokejové sezóny?

Kromě fotbalistů jsou v očekávání věcí budoucích také hokejisté Škody Plzeň. Úterní domácí duel s Kometou stoprocentně odehrají, jak to bude s posledním zápasem základní části v pátek v Třinci a následnými boji v play-off, je ovšem také ve hvězdách. Vedení extraligy prozatím vydalo několik doporučení jednotlivým klubům. V zájmu zdraví hráčů a členů realizačních týmů by se měly řídit pokyny lékařské komise Mezinárodní hokejové federace a v rámci preventivních opatření zajistit dezinfekční prostředky na mytí rukou do kabin a vlastní nesdílené lahve a ručníky.

Jasno o tom, zda a v jaké podobě se zápasy odehrají, by mělo být nejpozději ve středu dopoledne. To se má totiž sejít Bezpečnostní rada státu, která plánuje na jednání probrat i konání sportovních akcí.