Zpátky na stadion. Na duel Plzně s Jabloncem se dostane první část fanoušků

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 16. červen 2020 14:57

Postupné uvolňování vládních opatření umožňuje také Viktorii Plzeň, aby na nadcházející ligový zápas nadstavby s Jabloncem, který se hraje v neděli 21. června v Doosan Aréně, otevřela část hlediště pro fanoušky. Na fotbal budou moci vyrazit ale pouze ti, s permanentkou EXTRA.

Na sportovních akcích může být od pondělí 15. června přítomno 2500 osob, včetně hráčů, realizačních týmů i všech technických pracovníků nutných pro zajištění utkání. Toho využívá i plzeňská Viktoria, která otevře některé sektory pro své příznivce. „Jsme si plně vědomi toho, že nejsme schopni uspokojit všechny naše fanoušky, kteří by chtěli jít na fotbal. I přesto nás ale těší a jsme rádi, že alespoň část z nich bude moci na zápas přijít a vytvořit důstojnou fotbalovou kulisu,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

Klub je povinen řídit se platnými nařízeními vlády i manuálem LFA. Hlediště bude tedy rozděleno do pěti sektorů které budou neprůchozí, budou mít oddělené vstupy, vlastní sociální zázemí i vlastní stánek s občerstvením. Zároveň bude nutné, aby fanoušci dodržovali rozestupy jednoho sedadla a jedné řady a řídili se všemi platnými aktuálními nařízeními vlády a příslušných orgánů.

Jak se tedy dostat v neděli na zápas s Jabloncem? Od středy 9:00 je možné si na pokladnách Doosan Areny vyzvednout vstupenku oproti předložené permanentní kartě EXTRA. Klub se bude snažit usadit fanoušky do přibližně stejné cenové kategorie, do jaké má permanentní kartu. „Vzhledem k opatřením není možné garantovat stejnou sedačku ani sektor. Rovněž nelze pro vstup využít permanentní vstupenku, vždy musí mít fanoušek speciální vstupenku, kterou si vyzvedne na pokladně. Vstupenky budou vydávány do vyčerpání celkové povolené kvóty,“ dodává mluvčí klubu.

„Víme, že nejde o zcela komfortní řešení, nicméně jsme se snažili najít nejlepší a nejspravedlivější cestu, jak dostat fanoušky na stadion. Pevně věřím, že naše kroky chápou a ti, kteří v neděli budou na stadionu, vytvoří hráčům pravou fotbalovou atmosféru, která nám všem v posledních týdnech tolik chyběla,“ uzavírá generální manažer klubu Adolf Šádek.