Zlatá kašna anděla i katedrála. Fotbalová Plzeň představila nové dresy!

Zveřejněno v Video ZAK
Od - úterý, 18. červenec 2023 10:03

Média

Zlatá kašna anděla z náměstí Republiky v Plzni, tedy místo, na které má klub ty nejkrásnější vzpomínky, je hlavním motivem nových domácích dresů Viktorie Plzeň pro nadcházející sezónu.

Ústředním motivem hlavního viktoriánského dresu pro sezonu 2023/2024 je zlatá kašna z náměstí Republiky, která symbolizuje anděla. Právě tento motiv je vlisován do dresu a vyobrazen na jeho přední straně i v podobě modrého pruhu na červeném podkladu. Symbolické je i to, že tato kašna zdobí náměstí od roku 2010, tedy prakticky totožně se startem nejúspěšnější kapitoly klubové historie. Celý dres je pak poskládán z dalšího významného plzeňského symbolu – z cihel Katedrály sv. Bartoloměje, které jsou do dresů vyraženy. „Dres je nádherný. Strašně se mi líbí propojení fotbalu, městských symbolů, prostě míst, na které máme ty nejlepší vzpomínky,“ říká útočník Tomáš Chorý. A podobně mluví i jeho kolega z útoku Rafiu Durosinmi. "Jo, sluší nám. Už se těším, až v něm poprvé vyběhneme na hřiště,“ prohlásil.

Technický dodavatel Viktorky, italská společnost Macron, při tvorbě dresů maximálně dbala na každý detail, výsledkem je tedy opět exkluzivní dres, který je šitý na míru všem viktoriánům. „Jsme velmi pyšní na konečnou podobou dresu i na to, že můžeme stejně jako v předchozích letech představit další detailně propracovaný dres. Pro všechny zúčastněné to byla obrovská výzva, ale zvládli jsme ji i díky skvělé a úzké spolupráci mezi Viktorií Plzeň a Macronem, která je vynikající a můžeme se na sebe spolehnout,“ říká Oliver Weber, sport marketing manažer společnosti Macron.

Podle obchodně-marketingového ředitele Viktorie Jaromíra Hamouze byla spolupráce na tvorbě nového dresu s Macronem naprosto precizní. "Společně jsme se zabývali každým detailem a myslím, že je to vidět i na finální podobě dresu, který je opravdu povedený,“ dodal Hamouz.

Na hrudi bude nový viktoriánský dres opět mít logo dlouholetého generálního partner, společnosti Doosan Škoda Power. Na rukávu a zádech pak logo sázkového partnera Betano. Trenýrky včetně stulpen budou v modré barvě. Celá sada dresů je vyrobena ekologickým způsobem z recyklovaných plastů.

Zlatá kašna anděla i katedrála. Fotbalová Plzeň představila nové dresy! Zdroj: FCVP