Zklamaný Guľa: Byl to křečovitý výkon, zklamání, řešili jsme věci zbrkle

Od - sobota, 5. prosinec 2020 23:02
gula Foto: FCVP

13 domácích zápasů za sebou vyhráli. Sérii přerušilo utkání, kde by to asi nikdo předem neočekával. Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli na domácím hřišti s Karvinou 0:1 a z posledních tří zápasů mají pouhý jeden bod za remízu v Českých Budějovicích. Ve všech třech duelech navíc Viktoriáni nevstřelili branku. "Je to pro nás obrovské zklamání," netajil kouč Adrián Guľa.

Jednoznačně jste prospali první poločas. Souhlasíte? Ano. První poločas byl z naší strany pomalý. Řešili jsme věci zbrkle, někdy to bylo nepřipravené a s dotykem navíc, tím pádem se nám uzavíraly prostory, navíc jsme inkasovali. Pak se to zlepšilo, ale nebylo nám dneska souzené dát gól.

Branku jste nedali tři zápasy. Je to už o trochu křečovité? Dneska tam byl mimořádný neklid ve finální třetině hřiště, chlapci v zakončení trefovali sami sebe... Dostaneme se do zakončení hodněkrát, ale volíme zbkrlá řešení. Hráči to do brány chtějí donést, ale možná i z přemíry snahy se to pak odráží do opačných prostor. Je to pro nás velké zklamání.

Nedařilo se středové trojici Bucha, Čermák, Kalvach. Zklamal vás jejich výkon? Není to jen o těch třech, ale o celém mužstvu a jeho nastavení.

Jean David Beauguela se hned poté, co nastoupil na hřiště, dostal do šancí.. Dostal se do víc šancí než Kobra (Zdeněk Ondrášek). Měl lepší výběr místa. Ale ve druhém poločase jsme se zlepšili celkově jako mužstvo, centry do vápna chodily z jiných prostor. Ale resumé je takové, že ani jeden z nich nedal gól, to je na ofenzivní tým, jak se snažíme prezentovat, málo.

V první poločase se zranil Jan Kopic. Uvažujete o tom, že v zimní pauze budete muset do týmu sáhnout? Kromě výsledku je to velké neštěstí, snad to u Kopiho nebude nic vážnějšího, ale nevypadalo to úplně příznivě (Kopic jel s kolenem na vyšetření do nemocnice, pozn. red.). V zimě na to bude prostor nejen u křídelních hráčů, ale celkově si musíme naši situaci do detailu rozebrat. Určitě bude prostor na to, abychom si vyhodnotili, jak do toho vstoupit a jak reagovat.