×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Životní sezóna. Filip Nepejchal patří mezi nejlepší sportovní střelce světa za rok 2019

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 23. prosinec 2019 16:29

Česko má nejlepšího sportovního střelce světa za rok 2019 v olympijské disciplíně libovolná malorážka 3x40! Na slavnostním ceremoniálu Mezinárodní střelecké sportovní federace ISSF v Mnichově byl jako vítěz jedné z anket „Golden Target“ vyhlášený dvacetiletý Filip Nepejchal. 

„Tohle jsem opravdu nečekal, asi ani nikdo z mého okolí. Ale nesmírně si toho vážím. Získat jedno z oceněních pro nejlepšího střelce světa, to je nádherná věc. Když jsem se střelbou začínal, nenapadlo mě, že bych ve 20 letech mohl být ve své disciplíně nejlepší na světě, i když je to jen anketa,“ řekl Nepejchal. „Na téhle ceně má obrovskou zásluhu můj trenér Jan Videcký, který stál od úplných začátků vždy na mé straně. Bez něj bych nikdy nedosáhl takových výsledků. Velký dík za podporu ale patří také rodičům, klubům, za které jsem střílel, a také Českému střeleckému svazu.“

Nepejchal má za sebou výtečnou sezonu. Získal dvě stříbrné medaile na mistrovství Evropy seniorů, zlato z evropského juniorského šampionátu, dva bronzy na Evropských hrách v Minsku, je vítězem dvou závodů Světového poháru, zároveň na konci listopadu získal zlato na finále Světového poháru v čínském Putianu v libovolné malorážce na 3x40 ran. Nástřelem 462,9 zároveň vytvořil juniorský světový rekord.

„Filip měl výbornou sezonu, ale tohle je nepopsatelný úspěch. Je to úžasné, protože před ním žádný český střelec žádnou podobnou anketu nevyhrál. Zlatý terč je pro střelce něco jako Zlatý míč pro fotbalisty. Pro českou střelbu je to velký den, Filipa ale tahle cena nijak nezmění. Střelbu miluje a jde si za svým cílem stále se zlepšovat,“ uvedl jeho osobní trenér Jan Videcký.

Ocenění za Nepejchala převzal prezident Českého střeleckého svazu Jiří Streit s viceprezidentkou Ivanou Ertlovou, protože český reprezentant je až do příštího týdne na soustředění v Kataru. „Lituji, že na tak velké a významné akci nemůžu být osobně, ale zahájili jsme s trenérem přípravu na olympiádu v Tokiu, které věnuji maximální pozornost. Olympiáda má pro mě absolutní prioritu,“ vzkázal Nepejchal, který si účast v Tokiu vystřílel už na jaře letošního roku.

Už jako sedmnáctiletý startoval na olympijských hrách v Riu de Janeiru, kde byl druhým nejmladším členem české výpravy. Je juniorským mistrem světa, už jako šestnáctiletý vyhrál v Baku svůj první seniorský závod Světového poháru. Velký střelecký talent soutěží v olympijských disciplínách libovolná malorážka na 3x40 ran a vzduchová puška na 60 ran.