Ze záhřebské euforie do vystřízlivění. Viktoria nečekaně prohrála s Karvinou

Od - neděle, 29. říjen 2023 16:50
Ze záhřebské euforie do vystřízlivění. Viktoria nečekaně prohrála s Karvinou Foto: FCVP

Zatímco ve čtvrtek si připsali nečekanou výhru 1:0 na horké půdě Dinama Záhřeb, v nedělním odpoledni fotbalisté Plzně proti Karviné totálně selhali a podlehli Karviné 0:1. O výhře Slezanů rozhodl v 76. minutě hlavičkou Čavoš. Západočeši neproměnili zejména v druhé půli obrovské množství stoprocentních šancí, hosty navíc výrazně podržel gólman Holec.

Poté, co prožil debut na evropské scéně, zažil osmnáctiletý gólman Viktor Baier i ten ligový. Podle očekávání ho trenér Miroslav Koubek poslal znovu mezi tyče. A nadějný brankář Viktorie musel být v úvodu v pozoru, dvakrát pálil nebezpečně Memič. Západočeši poprvé vážně zahrozili ve 12. minutě. Mosquerova tečovaná střela ale skončila mimo. Krátce před půlhodinou hry se do brejku dostávalo duo Kliment, Šulc. Prvně jmenovaný těžký míč nezpracoval ideálně a hostující obrana stihla zasáhnout. Ve 42. minutě měli Viktoriáni velké štěstí, když Jemelkovo zaváhání nedokázal využít Čavoš. V poslední minutě se domácí radovali, nakonec ale předčasně. VAR odhalil před zakončením Chorého faul a plzeňský útočník vyfasoval navrch žlutou kartu.

Žádný drtivý tlak Viktorie nepřicházel ani na začátku druhé půle. Naopak Západočeši byli rádi, když v 55. minutě nevyšla ideálně střela Ivánovi. O dvě minuty později obrana hostů nechala hodně prostoru Jirkovi, jehož střelu Holec vyrazil, Klimentovi ale chyběl krok, aby míč doklepl do sítě. Gólem pak neskončila ani další plzeňská akce, v níž zase neuspěl s dorážkou Hejda. Hektické minuty pokračovaly a na druhé straně mohl Baier děkovat své brankové konstrukci, kterou akrobaticky trefil Čavoš. V 64. minutě zase Holec skvěle vychytal Chorého. V 76. minutě pak přišla pro plzeňské studená sprcha. Na centr Budínského naskočil Čavoš a Baier neměl nárok. Vyrovnání mohlo přijít téměř okamžitě. Jenže Chorý tváří v tvář Holcovi neuspěl a Kopic nepochopitelně minul poloprázdnou branku. V 83. minutě zase slovenský gólman v barvách Karviné vytáhl na roh skvěle kopnutý trestný kop Cadua. A když v poslední minutě nastaveného času netrefil branku z ideální pozice Kopic, mohli hosté slavit zisk nečených tří bodů.