Zdráhal: V Plzni se cítím skvěle. V čem vidí hlavní rozdíl mezi Škodovkou a Vítkovicemi?

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 12. leden 2020 21:34
zdrahal Foto: HC Vítkovice Ridera

Za Plzeň odehrál čtyři zápasy, ve dvou z nich se gólově prosadil. Patriku Zdráhalovi evidentně přesun z Vítkovic přišel k duhu. "V Plzni je to lehčí, protože je tým v pohodě," hledal příčinu svého obrození čtyřiadvacetiletý útočník.

Hned ve třetím a čtvrtém zápase v dresu Škodovky jste vstřelil gól. Ulevilo se vám, že to přišlo tak brzy? Na gól jsem čekal asi osm zápasů. Jsem za to rád, že vyhráváme a že mi tam taky něco spadlo. Přitom jsem šancí ještě celkem dost zahodil. Jsem rád, že jsme to nějak prolomili a doufám, že v tom budeme pokračovat.

Přesun do Plzně vám tedy hodně prospěl, ne? Tady je to lehčí v tom, že je Plzeň v pohodě. Cítím se tu skvěle.

V čem je hlavní rozdíl mezi Plzní a Vítkovicemi? Sebevědomí hráčů je tady vyšší než ve Vítkovicích. Každopádně jim přeju, aby se z toho dostali. Tady je také o něco kvalitnější tým.

O gólu na Kladně jste řekl, že byl jednoduchý. Co ten proti Pardubicím? Také. Takové góly většinou dávám.

(Do rozhovoru vstoupí Dominik Frodl: Hlavně, že minulou sezónu jsi dal takový pěkný) No jo, to bylo jednou. (směje se)

Bylo na ledě poznat, že se Dynamo pořádně trápí? Jo, taky mají na sobě asi hodně velkou deku.

Nepřekvapovalo vás, jak často jste měli volné pole působnosti v útočné třetině? Hlavně v první třetině jsme přečíslení měli hodně. Nevím, čím to bylo. Měli jsme dobrý pohyb.

Úterní zápas s Libercem nemůžete hrát. (Jedná se o dohrávku kola, které už Zdráhal odehrál, pozn. red.) Půjdete se dívat do hlediště? Jasně. Půjdu kluky povzbudit. Mrzí mě to to, ale nedá se nic dělat.