Zataženo, deštivo. Zlepší dovolenkářům náladu alespoň příští týden?

Parného léta, které jsme zažívali v minulých letech, se nedočkáme ani v nejbližších dnech. Dál tak musíme počítat především se zataženou oblohou a přeháňkami. Podle meteorologů bychom se mohli počasí, které slibuje koupání, dočkat ve druhé polovině příštího týdne.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
V noci oblačno až zataženo, v Čechách k ránu místy polojasno. Místy občasný déšť nebo přeháňky a zpočátku ojediněle i bouřky. Přes den oblačno až zataženo, na většině území přeháňky nebo déšť, na jihozápadě a jihu k večeru i trvalejší. V severovýchodní polovině území přechodně i polojasno a ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout.

Předpověď na pátek (00-24):
Oblačno až zataženo, v Čechách přechodně i polojasno. V Čechách místy, na Moravě a ve Slezsku na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, při polojasném počasí, místy zejména v Čechách až 22 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, v Čechách místy až 25 °C. Slabý severozápadní až severní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy déšť, přeháňky nebo i bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, v Čechách místy až 27 °C. Slabý severozápadní až severní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Většinou polojasno, ojediněle přeháňky, postupně přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C. Mírný západní, postupně severozápadní vítr 2 až 5 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Zpočátku oblačno, místy přeháňky nebo i bouřky, postupně většinou polojasno a srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty zpočátku 16 až 12 °C, postupně 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 25 °C, v závěru místy až 27 °C.