Zapáchající černé pytle obsahovaly hlavy i těla mrtvých koz s uřezanýma ušima

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 22. leden 2020 17:22
Kafilerie Nakládání pytlů s těly mrtvých zvířat. Foto: TV ZAK

Hrůzný objev učinili v úterý krátce po poledni pracovníci, kteří prořezávali šípkové křoví u silnice mezi obcemi Lhovice a Červené Poříčí na Klatovsku. Na několika místech tam leželo na hromadě asi 13 silně zapáchajících černých igelitových pytlů. Cestáři jeden pytel rozvázali a uvnitř našli části zvířat. V pytli byly odřezané zvířecí hlavy i celá těla. Do křoví je pohodil neznámý pachatel. Případem se už zabývá policie z Klatov.

Neznámý pachatel vyhodil pytle do křoví u silnice. Foto: Pavlína Polatová

„Nemáme žádné podezření na to, kdo by to mohl udělat. Před polednem pro pytle přijede auto z kafilerie a odveze je k likvidaci do Biřkova. Ten odvoz jsem objednával já jako starosta Červeného Poříčí. Oznámila nám to v úterý policie, podle příslušného zákona je povinností obce se o to postarat. Pytle byly rozházeny na několika místech. Raději jsem do nich ani nenahlížel. Vyhodil to sem nějaký nezodpovědný lempl,“ komentoval událost poříčský starosta Karel Karásek.

v pytlích byly části zvířecích těl. Foto: TV ZAK

„Pytle obsahují části těl koz. Tři dospělé hnědé kozy a šest mláďat. Je mezi nimi i jeden bílý kus. Kozy mají odřezané uši, aby se podle tetování nedal zjistit jejich majitel.“ potvrdil ředitel odboru ochrany zdraví a pohody zvířat z Krajské veterinární správy v Plzni Richard Bílý. Vyzval veřejnost, zda si někdo nevšiml, že by nějakému chovateli na Klatovsku zmizelo z pastviny nebo ohrady několik kusů koz.

Obec Červené Poříčí přijde likvidace zvířecích ostatků vyhozených neznámým pachatelem asi na 4000 korun. Ještě před polednem na místo přijelo vozidlo Veterinárního a asanačního ústavu Biřkov. Posádka pytle s mrtvými zvířaty naložila pod dohledem policie. Po pachateli tohoto hrůzného činu teď policisté pátrají.