Zámek Zbiroh zve na speciální večerní prohlídky

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 9. únor 2023 07:41
Zámek Zbiroh zve na speciální večerní prohlídky Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Máte rádi, hrady, zámky, historii a tajemno? Pak právě pro vás je večerní hradozámecká prohlídka to pravé! Zámek Zbiroh vás na takovou prohlídku zve každý únorový pátek.

Každý únorový pátek mohou návštěvníci během večerních prohlídek prožít příběh majitelů hradu Zbiroh od Přemysla Otakara II. přes Karla IV., Rudolfa II., Krále železnic Henryho Bethela von Strousberga až po šlechtický rod Colloredo-Mannsfeldů. Seznámí se s historií Templářů a prohlédnou si dobově laděné salonky s unikátními exponáty, včetně krásně nasvětleného Muchova sálu. Zavítají rovněž do v zimní sezóně jinak nepřístupných prostor původního románsko-gotického hradu, kde pohlédnou do zdánlivě nekonečných hlubin jedné z nejhlubších hradních studní Evropy a nahlédnou do unikátní středověké barokní kaple Nanebevzetí Panny Marie, kde se pokochají nádhernými nástěnnými malbami. Nejbližší prohlídka se koná 10. 2., další pak 17. a 24. 2. Začátek prohlídek je v 18:00.

Rezervace míst je nutná! Stačí napsat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zavolat na telefon 602 52 76 32.

Vstupné na večerní prohlídky činí 250,- Kč pro dospělé, senioři nad 65 let, studenti do 26 let a držitelé ZTP zaplatí 150,- Kč, děti ve věku 6 – 15 let 80,- Kč. Rodinné vstupné je 580,- Kč.