Záchranná akce v Plzni. Potápěči hledali několik hodin v řece Radbuze člověka

Zveřejněno v Krimi západ
Od - neděle, 28. duben 2024 09:42
Záchranná akce v Plzni. Potápěči hledali několik hodin v řece Radbuze člověka ilustrační. Foto: ZZS PK

Velké manévry, kterých se účastnily všechny záchranné složky, se odehrály během sobotního večera v centru Plzně. Potápěči tam vylovili z řeky jednoho muže pod vlivem drog. Podle jeho výpovědi se měla topit ještě další osoba, a tak pátrání dlouhé hodiny pokračovalo. Žádného dalšího člověka ale nikdo nenašel.

"Včerejšího dne v pozdních večerních hodinách jsme přijali oznámení, že v Plzni na Anglickém nábřeží se v řece Radbuze nachází muž a volá o pomoc," potvrdila policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. "Ve vodě se nacházel devětačtyřicetiletý muž, který byl rozrušený a policistům sdělil, že v řece by měla být ještě další osoba, která se topila," popsala mluvčí. Policisté, včetně potápěčů a dalších záchranných složek, začali okamžitě místo a přilehléokolí propátrávat. Pátrací akce trvala několik hodin, ovšem bez úspěchu. "Žádná další osoba nalezena nebyla," dodala Raindlová s tím, že muže, který měl pozitivní test na amfetamin/metamfetamin, policisté předali do péče záchranářům.