×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Za 150 milionů chce město Sušice vybudovat sportovní halu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 1. březen 2020 20:35
sportovní hala Ilustrační foto

Víceúčelovou sportovní halu za 130 až 150 milionů korun plánuje ještě letos v létě začít stavět město Sušice. Třetinu nákladů pokryje dotace od ministerstva životního prostředí na nízkoenergetický objekt. Na halu, která se má stavět dva roky, je letos v rozpočtu jedenáctitisícového města 40 milionů korun. Město teď vyhlásí soutěž na dodavatele, z níž vyplyne konečná cena. Informoval o tom starosta Petr Mottl (ODS).

Sportovní hala vznikne v lokalitě Na Hrázi v nevzhledném bývalém areálu technických služeb. "Naproti krytému bazénu a zimnímu stadionu," uvedl starosta Petr Mottl. Město tak bude mít veškerá sportoviště soustředěná na jednom místě, a to včetně fotbalového a atletického areálu, nedávno opraveného koupaliště, kurtů a relaxačního areálu na říčním ostrově Santos.

Architektonicky zajímavá hala, podobně jako bazén z betonu, skla a dřeva, bude výjimečná tím, že v ní bude část pro atlety - krátká tartanová běžecká dráha s doskočištěm i plochou pro vrhače. Tribuna pojme 150 až 200 diváků. Součástí budou prostorné šatny, občerstvení, recepce a terasa. V patře vzniknou dvě hřiště na squash a malá lezecká stěna, před budovou bude parkoviště pro téměř 70 vozidel.

Ve městě je teď pro veřejnost vedle tělocvičen u základních škol pouze městská sportovní hala u gymnázia, což je podle starosty také "jen" tělocvična. "Nesplňuje žádné parametry soutěží a komfort pro diváky je téměř nulový," dodal.

Sušice, páté největší město v Plzeňském kraji, se dlouhodobě snaží profilovat jako dobré místo pro život místních i pro návštěvníky. "Stavíme se do pozice brány Šumavy, možná jejího hlavního města. Musíme nabídnout infrastrukturu cestovního ruchu. Hala do konceptu zapadá," uvedl Mottl.

V zimě se město snaží nabídnout lyžařům alternativní program. V letošní zimě bez sněhu je podle starosty oblíbený krytý bazén, který si vyžádal zhruba stejné náklady jako sportovní hala. Otevřel se v květnu 2014, nabízí dráhy s toboganem, wellness a protiproudem napodobujícím divokou vodu. "Teď tam jsou fronty, zájem turistů i místních je letos obrovský. Měli by se tam jít podívat všichni kritici bazénu. Není sníh, a tak tam čekají fronty lidí, aby se mohli jít vykoupat. Je to obrovsky znát na návštěvnosti, každoročně se zvyšuje," uvedl Mottl. Město bazén dotuje asi třemi miliony korun ročně.

čtk