Vyhrožování či poplašné zprávy po útoku na filozofické fakultě evidují i v Plzeňském kraji

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 29. prosinec 2023 08:12
Vyhrožování či poplašné zprávy po útoku na filozofické fakultě evidují i v Plzeňském kraji ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Už několik osob bylo v Plzeňském kraji zadrženo kvůli vyhrožování či šíření poplašné zprávy v souvislosti se střelbou na filozofické fakultě. Informovala o tom mluvčí policie Dagmar Brožová.

"V souvislosti s tragickou událostí střelby na filozofické fakultě v Praze důsledně sledujeme dění a příspěvky na sociálních sítích, pokud by někdo schvaloval či chtěl zopakovat tento hrůzný čin. Rovněž pečlivě prověřujeme každé oznámení, které by mohlo naplňovat skutkovou podstatu trestných činů nebezpečné vyhrožování nebo šíření poplašné zprávy. Evidujeme několik těchto případů, intenzivně na nich pracujeme," uvedla Brožová.

Na tísňové lince policie 22. prosince v nočních hodinách přijala oznámení o tom, že chce sedmatřicetiletý muž vystřílet obec na Plzeňsku. Na místo v Plzni, kde se muž zdržoval, ihned vyjeli policisté a podezřelého zadrželi. "Ve věci zahájili úkony trestního řízení a bezprostředně bylo dotyčnému sděleno podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy a byl propuštěn ze zadržení. Muž vysvětlil, že se z jeho strany jednalo o zkratkovité jednání pod vlivem alkoholu," podotkla Brožová.

Na Rokycansku policisté zadrželi pisatele příspěvku na sociální síti, kde vyhrožoval fyzickým napadením neurčité skupině osob, a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování.