Vydejte se s dětmi na pohádku do Třemošné

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - sobota, 11. únor 2023 07:25
Vydejte se s dětmi na pohádku do Třemošné Ilustrační foto: FB Loutkové divadlo Třemošná

Mají vaše děti rády klasické pohádky? Na jednu z nich vás zve Loutkové divadlo Třemošná již tuto sobotu 11. února. Na jevišti ožije známá a oblíbená Zlatovláska.

Klasická česká pohádka. Hodný kuchař Jiřík má svému krutému králi připravit k jídlu zvláštní rybu, ale nesmí ani kousek ochutnat. Jiřík ale ochutná a král to zjistí a chce jej nechat popravit. Jiříka zachrání pouze, přivede-li králi zlatovlasou pannu. Jiřík se vydává na dalekou cestu. Zachrání mravence, krkavce, rybu a ti mu všichni pomáhají při plnění úkolů, které dostal od otce Zlatovlásky. Zachrání živou vodou, kterou mu přinesla krkavčátka, i mušku. Ta mu z vděčnosti prozradí ukrytou Zlatovlásku mezi jejími sestrami a tak se Jiřík se Zlatovláskou vydávají ke králi. Král nechá Jiříka popravit, Zlatovláska ho ale pokropí živou vodou a Jiřík ožije ještě mladší a krásnější. Když to vidí král, nechá se také stít, ale živá voda už není. Král zůstane mrtvý a Jiřík se Zlatovláskou odcházejí vstříc společnému žití.

Představení začíná v 15:00, trvá 55 minut a je vhodné pro děti od 4 let. Vstupné je 50,- Kč, vstupenky se prodávají 20 minut před začátkem představení v DDM Kamarád.