Vítězná série pokračuje. Hokejisté zlomili odpor Litvínova v nájezdech

Od - pátek, 13. listopad 2020 21:20
TUR_6157 Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň porazili v 17. kole extraligy na domácím ledě Vervu Litvínov 2:1 na nájezdy. Západočechy poslal do vedení ve 4. minutě Suchý, za hosty srovnal ve druhé třetině Zygmunt. V nájezdech pak našla více klidu Škodovka, když se trefili Kodýtek, Gulaš a Musil. Za hosty překonal Frodla jen Myšák.

Pro Plzeň je Litvínov na domácím ledě oblíbeným soupeřem, sedm posledních zápasů v extralize vyhráli hráči Škodovky. A tento trend začali indiáni potvrzovat i v tomto duelu. Ve 4. minutě si Gulaš počkal na ideální moment, zpoza branky našel Filipa Suchého, a ten střelou mezi betony poslal modrobílé do vedení. Ve 14. minutě dvakrát předvedl obrovský přehled šestnáctiletý bek Jiříček, který dvakrát ideálně našel hůl Petra Kodýtka a poté o chvíli později i Petra Straky. Jenže v obou případech si na Godlu nepřišli. Kodýtek měl svoji druhou velkou šanci v 18. minutě, kdy ale nedokázal dotáhnout ideálně blafák.

Ve druhé třetině se hrál hodně vyrovnaný hokej, ale dlouho bez velkých šancí. To se změnilo až ve 27. minutě, kdy byl zcela sám před Frodlem Helt. Litvínovský útočník jakoby byl zaskočený velkým množstvím prostoru, chvíli zaváhal a Frodla už nedokázal prostřelit. O chvíli později zastavil Zygmunta Frodlův beton. Verva byla v té době lepší a ve 32. minutě už byla jen milimetry od vyrovnání. Aktivní Helt ale trefil jen brankovou konstrukci. Severočeši si šli za vyrovnáním a ve 39. minutě se po zásluze dočkali. Osamocený Zygmunt tentokrát nedal Frodlovi šanci.

Boj o každý puk. Tak vypadala třetí část. Ve 49. minutě ujel litvínovské obraně Kodýtek, jenže zcela minul. Stejný hráč spálil další velkou příležitost o šest minut později, a protože se neujala ani žádná další akce, šel duel do prodloužení. V něm byli blíž k zisku druhého bodu domácí, kteří měli k dispozici i minutu a půl dlouhou přesilovku, jenže z ní nic nevytěžili. Nakonec tak rozhodly až nájezdy. Zatímco za hosty se trefil jen Myšák, za Škodovku Kodýtek, Gulaš a Musil.

Ladislav Čihák, trenér Plzně: "Jsme rádi, že máme dva body. Naše hra nebyla dobrá. Ve druhé třetině byl obrovský průchoďák v obranném pásmu. Uhráli jsme to se štěstím. Přesilovka 4 na 3 nevyšla, ale zase jsme si to vzali na nájezdy. Někdy takové zápasy jsou."