Vítězná premiéra. Plzeň na úvod přípravy přehrála druholigové Ústí nad Labem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 18. leden 2020 14:13
viktoria, mihálik, fotbal Foto: FCVP

První přípravný duel pod novým trenérem fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli. Na hřišti v Luční ulici  před téměř tisícovkou fanoušků zvítězili Západočeši po gólech Aleše Čermáka, Joela Kayamby, Ondřeje Mihálika a Marka Alvira 4:1.

Rozjezd zápasu byl z obou stran pomalejší, viktoriáni se snažili dostávat do šancí, ale mnohdy je zastavovala dobře hrající ústecká defenziva. Zajímavé šance měl Pavel Bucha, nejprve byl jeho pokus zblokován, poté šla střela mimo. První gól padl ve 30. minutě, po pasu Beauguela se prosadil Aleš Čermák. 11 minut nato se po průniku do vápna do volného míče opřel Joel Kayamba a bylo to 2:0. Třetí branku přidal krátce poté po skvělém centru konžského záložníka Ondřej Mihálik.

Do druhého poločasu poslal trenér Guľa odlišnou desítku hráčů do pole. A jeden z nich, konkrétně Šimon Gabriel, mohl hned skórovat poprvé za A tým, jeho hlavičku však vyrazil Marián Tvrdoň. Na druhé straně se při přímém kopu Miskoviče zaskvěl Dominik Sváček. V 62. minutě Ústí nad Labem snížilo, zaváhání Plzně využil Fortune Akpan Bassey. Střelecký účet ale uzavřeli červenomodří, konkrétně Marko Alvir, který se skvěle uvolnil podél obránce a upravil na konečných 4:1.

Adrián Gula, trenér Viktorie Plzeň: "Pro nás je podstatné se koncentrovat na týmovou výkonnost. Vstup do zápasu s velmi sympatickým soupeřem byl trochu pomalejší z naší strany, ale druhá polovina první půle nabídla zajímavé pasáže. Ve druhém poločase jsme neměli takovou jistotu a přesnost, na tom musíme ještě hodně zapracovat. Občas tam byla taková přemíra snahy hráčů, že si nedrželi své pozice a až moc běhali. Obě skupiny mě ale potěšily tím, jak makaly a neřešily, že hrajeme se soupeřem z druhé ligy.“