Viktoria ztratila další body. Doma nedokázala porazit Olomouc

Zveřejněno v Sport
Od - sobota, 6. listopad 2021 19:55
Viktoria ztratila další body. Doma nedokázala porazit Olomouc Foto: FCVP

Po prohře na Slavii se chtěli fotbalisté Plzně vrátit rychle na vítěznou vlno. To se však svěřencům trenéra Michala Bílka nepovedlo, proti Olomouci diváci v Doosan Areně gól neviděli.

Hned v druhé minutě se po centru Milana Havla prorval k hlavičce Jean-David Beauguel, ale nejlepší střelec ligy pouze pozdravil hostujícího gólmana. Na druhé straně se po podobné akci objevil v tutovce Pavel Zifčák, jenomže sám před Jindřichem Staňkem míč netrefil do prostorů tří tyčí. Vzduchem to v první čtvrt hodině létalo opravdu hodně, Beauguel poté minul po přesném balonu od Jana Sýkory, jenž naskočil znovu na pozici levého obránce. Příležitost měla také legenda Viktorky a nynější kapitán Olomouce Roman Hubník, na zadní tyči ale pálil vedle. Sedmatřicetiletý držitel tří plzeňských titulů se v průběhu první půle dočkal i oslavného chorea od fanoušků FCVP. První opravdu vyloženou šanci Západočechů měl Aleš Čermák, po kombinaci Sýkora – Beauguel – Šulc ale v zakončení na malém vápně selhal. Do zajímavého zakončení se následně propracoval Pavel Bucha, jeho jedovka z dálky pořádně protáhla Matúše Macíka. Na konci poločasu šel jeden proti jednomu Jan Kopic, udělal kličku Romanu Hubníkovi, který ho fauloval a dostal tak červenou kartu. Do kabin se ale šlo za vyrovnaného stavu.

A do vyrovnaného stavu poslal i Filip Kaša počet hráčů na hřišti, když se v rozmezí čtyř minut nechal v 58. minutě také vyloučit. Zpátky k příležitostem – tu další měl Jan Sýkora, jehož zblízka vychytal Macík. Do ještě větší dvojšance se dostalo útočné duo Beauguel a Chorý. Zatímco první zmiňovaný trefil po centru hlavou tyč, Chorý pak z dorážky napálil Jemelku zachraňujícího v bráně soupeře. Neproměněné příležitosti na jedné či druhé straně tak znamenaly bezgólovou remízu.