Od - sobota, 20. květen 2023 20:07
Viktoria podlehla pražské Slavii 2:1. V zápase navíc ztratila dva klíčové hráče! Foto: FC Viktoria Plzeň

Předposlední výjezd Plzeňanů do hlavního města v této sezoně nedopadl podle představ. Svěřenci trenéra Michala Bílka podlehli v Edenu Slavii 1:2. Na první trefu Václava Jurečky ještě dokázali Západočeši odpovědět, na druhý zásah domácího střelce už ovšem nikoliv.

Červenobílí se velmi rychle dostali do vedení. Matěj Jurásek na levé straně vyslal do úniku rozběhnutého Ivana Schranze, ten ještě poslal míč na malé vápno Václavu Jurečkovi a domácí otevřeli skóre. Osmadvacetiletý útočník mohl navýšit slavistické vedení, jenže svou střelou na vzdálenější tyč těsně minul bránu.

V závěru půle si Pražané vypracovali dvě další obrovské šance. Nejprve Schranz zůstal sám v pokutovém území, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti skvělým zákrokem zlikvidoval Jindřich Staněk, jenž společně s Milanem Havlem zasáhli do hry během prvního poločasu vinou zranění Mariána Tvrdoně a Lukáše Hejdy. Před hvizdem rozhodčího se ještě z dobré příležitosti netrefil Oscar Dorley.

Zatímco v úvodní polovině hry si viktoriáni nevypracovali žádnou nebezpečnější možnost, tak krátce po příchodu z kabin vyrovnali stav zápasu. Jan Kopic pohlednou patičkou našel Rafia Durosinmiho a nigerijský snajpr se trefil již počtvrté z posledních pěti duelů. Vršovičtí si mohli vedení vzít zpět na svoji stranu, když Lingr přízemním centrem našel úplně volného Jurečku, proti kterému nadvakrát bravurně zasáhl Staněk.

Dvacet minut před koncem sešívané znovu poslal do náskoku aktivní Jurečka, jenž po přihrávce Dorleyho opřel svou krásnou střelu o tyč až za záda Staňka. Západočeši tak odjíždějí po prohře 1:2 z Edenu s prázdnou.