Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 17. srpen 2023 20:50
Viktoria Plzeň porazila Gziru i podruhé a slaví postup do play-off Konferenční ligy Foto: FC Viktoria Plzeň

Fotbalisté Plzně zvítězili v odvetném utkání 3. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti maltského mužstva Gzira United 0:2. V dresech Západočechů se gólově prosadili Ibrahim Traoré a Adam Vlkanova. Viktoriáni tak navázali na domácí vítězství 4:0 z minulého týdne a slaví zasloužený postup do závěrečného play-off, kde bude jejich soupeřem Tobol Kostanaj (Kazachstán).

Zraněními sužovaná Viktoria Plzeň odcestovala na Maltu ve značně okleštěné sestavě. Vzhledem k vysokému náskoku z prvního utkání a náročnému programu v následujících týdnech zarotoval plzeňský trenér Koubek sestavou. Na trávník National Stadium Ta' Qali tak v základní sestavě vyběhl osmnáctiletý mládežnický reprezentant Jan Paluska, brankář Martin Jedlička, obránce Libor Holík, útočník Jan Kliment nebo záložník Adam Vlkanova.

Skóre utkání se poprvé měnilo až na počátku druhého poločasu, kdy si přetažený centr z pravé strany našel Jhon Mosquera, který míč posunul na Ibrahima Traorého, jenž následně vyslal skvěle mířenou přizemní ránu - 0:1.

V 51. minutě už mohl být rozdíl ve skóre o dvě branky. Pavel Šulc fantasticky udržel balon u čáry, následně našel volného Libora Holíka, který však svou ranou pouze orazítkoval břevno.

Druhý gól Západočechů tak přišel až za dalších dvacet minut, kdy se balonu zmoznil Durosinmi a posunul jej na Jana Klimenta. Ten míč šikovně přenechal pro Adama Vlkanovu, který se z hranice vápna trefil přesně ke vzdálenější tyči - 0:2.

Viktoriáni tak navázali na domácí vítězství 4:0 z minulého týdne a slaví zasloužený postup do závěrečného play-off, kde bude jejich soupeřem Tobol Kostanaj (Kazachstán).