Viktoria odlétá na kemp do Španělska. Chybí Durosinmi i Baier, Bucha je na odchodu

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 22. leden 2024 16:24
Viktoria odlétá na kemp do Španělska. Chybí Durosinmi i Baier, Bucha je na odchodu Foto: FCVP

Dopoledne ještě trénink ve Štruncových sadech, odpoledne cesta autobusem do Norimberku, odtud letecky přímo do Alicante a poté opět autobusem hodinku do Benidormu. Právě tam čeká Viktorii Plzeň jedenáctidenní herní kemp a finální část přípravy na jarní část sezony. S týmem už neodcestoval Pavel Bucha, který míří místo toho do USA, na palubě nebyl ani Rafiu Durosinmi, který má po zranění individuální plán, a nemocný gólman Viktor Baier. Na zkoušce pak neuspěl estonský útočník Alex Tamm.

419045323 935852957899472 977268518549055984 nFotbalisté Plzně odehrají na soustředění i tři přípravné zápasy – s Ferensvárosem, Krivbasem a Aarhusem. K dispozici budou trenérskému štábu i všichni hráči, kteří měli v minulých dnech lehká tréninková omezení, tedy Jan Sýkora, Tomáš Chorý i Erik Jirka. Na soupisce pro soustředění v Benidormu naopak již není útočník Alex Tamm, který byl v našem klubu na zkoušku z estonského Nomme Kalju. „Během tréninků i přípravných zápasů ukázal své kvality a odvedl výbornou práci, za což mu chceme poděkovat. Nicméně v tuto chvíli jsme se rozhodli jej neangažovat. Vzhledem k velké konkurenci v ofenzivě by neměl potřebné herní vytížení. I nadále s ním ale budeme v kontaktu a budeme jej sledovat,“ řekl sportovní ředitel klubu Daniel Kolář.

Na soustředění s týmem necestuje ani Rafiu Durosinmi, který je v rekonvalescenci po operaci kolene. „Má i nadále individuální program a vzhledem k tomu, že se zatím nezapojil do tréninku s týmem, bude lepší, když zůstane doma a bude naplno využívat zázemí a servis Doosan Areny,“ vysvětlil Kolář.

Kvůli nemoci chybí na palubě letadla do Alicante i gólman Viktor Baier. Místo něj cestují na soustředění mladí gólmani z klubové akademie Jan Sutr a Matyáš Šilhavý. „Viktor je nemocný, proto zůstává doma a k týmu se připojí později. V tréninkovém procesu jej nahradí dvojice talentovaných gólmanů z vlastní líhně, pro které to bude první šance u prvního týmu a samozřejmě velká zkušenost,“ řekl Daniel Kolář.

Od týmu se již odpojil i záložník Pavel Bucha, u něhož finalizují jednání o přestupu na zahraniční angažmá.

Přípravné zápasy:
Čtvrtek, 25. 1. FCVP – Ferencváros (15:30, městský stadion Benidorm*)
Neděle, 28. 1. FCVP – Krivbas (16:00, místo bude upřesněno)
Čtvrtek, 1. 2. FCVP – Aarhus (15:00, městský stadion Benidorm*)

*Zápasy na městském stadionu v Benidormu se odehrají na základě rozhodnutí a příkazu tamní prefektury bez diváků v hledišti