Viktoria nedala nováčkovi sebemenší šanci, přišla ale o kapitána

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 27. září 2020 19:18
viktoria, fotbal ilustrační foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté se dobře naladili na čtvrteční klíčový duel o postup do základní skupiny proti Hapoelu Beer Ševa. Na domácím hřišti porazili jasně nováčka z Brna 4:1. Jedinou kaňkou je ztráta kapitána Jakuba Brabce, který duel kvůli zdravotním problém nedohrál.

Oproti zápasu se SönderjyskE udělal kouč Gula celkem šest změn v sestavě. Do základní jedenáctky se mimo jiné opět vrátil Pavel Bucha a právě mladý plzeňský záložník se podílel na první změně skóre. Plzeňanům stačily necelé dvě minuty, když se střelou z vápna prosadil Aleš Čermák. V 10. minutě se po centru Kovaříka dostal k míči Beauguel, v dobré pozici ale mířil mimo. A podobně dopadl vytáhlý plzeňský útočník i o šest minut později. Ve 21. minutě prozměnu v dobré pozici přestřelil Kopic. Hosté se dostali k ohrožení branky Viktorie až po půl hodině hry. Štěpanovského střelu ovšem Hruška dokázal vyrazit. Před odchodem do šaten se domácí stihli prosadit ještě podruhé. Bucha vysunul do brejku Jana Kopice, a ten tváří v tvář Šustrovi nezaváhal.

Nechybělo mnoho a druhá půle začala jako ta první. Chybělo totiž to podstatné. Čermáka tentokrát vychytal Šustr. Jen o chvíli později Brno přežilo další tutovku, po centru Kalvacha netrefil Beauguel. V 54. minutě po zákroku na Kopice zahrávala Plzeň pokutový kop a Jean-David Beauguel s velkým štěstím zvýšil už na 3:0. V 68. minutě se dočkalo také Brno. Po chybě v defenzivě Viktorie nadvakrát dostal míč do sítě Hladík. Domácí ale inkasovaný gól vůbec nerozhodil a po třech minutách a akci Ba Louy propálil Šustra Tomáš Hořava. V závěru už se Západočeši nikam nehnali a poměrně v poklidu kontrolovali vývoj zápasu. V 85. minutě ovšem dostal plzeňský tým velkou ránu. Kapitán Jakub Brabec musel kvůli zranění předčasně střídat.