Venkovský dům v DEPO 2015 prezentuje produkty od výrobců z celého kraje

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 27. únor 2020 16:32

Rukodělné výrobky i nejrůznější potraviny od producentů z celého Plzeňského kraje na jednom místě, to je úkol venkovského domu, který je součástí tržnice DEPO 2015. Venkovský dům je kombinací prodejny produktů lokálních producentů a informačního centra, přináší návštěvníkům kromě těch informací o zajímavých místech, tipech na výlet na venkov zároveň i možnost ochutnávky lokálních produktů.

https://www.youtube.com/watch?v=L1EjMGhbtoc&feature=youtu.be

„K dispozici je tu zboží od několika desítek výrobců. Ta skladba toho sortimentu, který zde máme, tak je především rukodělné výroby a částečně se jedná o potraviny. Máme především potraviny trvanlivého charakteru typu různých sirupů, šťáv, medů a podobně, sušené houby a sušené maso,“ uvedl Václav Kubernát, hlavní manažer MAS Radbuza

Za myšlenkou vzniku venkovského domu, který lidem v západočeské metropoli přiblíží život na venkově stály dvě místní akční skupiny. „Naše místní akční skupina Radbúza a místní akční skupina Západ. Společně jsme se dohodli a vlastně jsme zahájili práce na přípravě a realizaci vzniku toho venkovského domu,“ doplnil Václav Kubernát. Přispět svými výrobky může každý kutil z Plzeňského kraje.