Velký návrat odchovance! Hokejová Plzeň potvrdila příchod Jakuba Lva

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 1. únor 2023 16:05
Velký návrat odchovance! Hokejová Plzeň potvrdila příchod Jakuba Lva Foto: HC Mountfield HK

HC Škoda Plzeň oficiálně potvrzuje velký návrat. Jakub Lev, rodák z Rokycan a odchovanec plzeňského hokeje, se od následující sezóny vrátí domů. S modrobílou organizací podepsal smlouvu na tři sezóny, tedy do konce ročníku 2025/2026.

Jedná se o opravdu velký návrat. Lev je odchovancem plzeňského hokeje, prošel si jeho mládežnickými kategoriemi a byl i členem mistrovského kádru z ročníku 2012/13. Naposledy plzeňský dres oblékal v sezóně 2016/17. Další hokejové kroky ho zavedly do Vítkovic, a po dvou letech pak do Komety Brno. Zde ale strávil necelý jeden ročník a v prosinci 2019 přestoupil do Mountfieldu HK, kde dokončí ještě tuto sezónu.

„Vždycky jsem plánoval se vrátit do Plzně, abych byl týmu prospěšný, a ne až ve věku, kdy bych neměl co nabídnout,“ uvádí Jakub Lev s tím, že modrobílí nebyli jediným týmem, který o jeho hokejové služby stál. „Můžu prozradit, že jsem měl nabídky i z jiných klubů a vždy se jednalo o možnost kontraktů dlouhodobého charakteru.“

„Měli jsme osobní jednání s Martinem Strakou a Tomášem Vlasákem a zajímalo mě, jakou roli by ode mě v týmu chtěli,“ pokračuje 32letý forvard. „Nedávalo by smysl, abych přicházel jako ten, který má dát za sezónu 30 gólů. To nebude má úloha. Bavili jsme se na rovinu a výhledově nejen pro následující sezónu, ale i do dalších let. A to, co jsem slyšel, mi dávalo absolutní smysl. Chceme s Plzní týmový úspěch, a to je pro mě priorita,“ dodává Jakub Lev.

Podpis dlouhodobé smlouvy pochopitelně kvituje i sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák. „Kuba Lev dlouhodobě prokazuje velice stabilní výkonnost a musím zaťukat, že se mu vyhýbají zranění. Nastal čas, aby ve stále hokejově produktivním věku byl již znovu součástí našeho klubu, proto jsme ho již v průběhu sezóny oslovili a on na naši nabídku reagoval velice pozitivně. Dohoda pak byla rychlá,“ popisuje jednání. „Počítáme s ním na roli jednoho z lídrů kabiny a týmu. Ostatně už takovou pozici zastává teď v Hradci Králové. Chceme, aby byl k ruce trenérům a aby kabina fungovala, protože jedině pak můžeme být úspěšní na ledě.“