×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Velká záchranná akce, muž na ubytovně vyhrožoval skokem z okna

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 2. březen 2020 15:36
auto, policie Foto: M. Osvaldová

Se svými sebevražednými úmysly se svěřil na tísňovou linku policie anonym. Policisté velmi rychle zjistili, že volajícím by mohl být muž (39) ze Stříbrska, který se v poslední době zdržoval v Plané. Muže vypátrali na jedné ubytovně v Plané, kde seděl v zamženém pokoji a vyhrožoval skokem z okna.

Policisté zaťukali na dveře pokoje, ale muž s nikým nechtěl komunikovat a chtěl, aby hlídka místo opustila. „Vzhledem k tomu, že hrozila důvodná obava o život a zdraví dotyčného muže, přistoupili policisté, za asistence dobrovolných hasičů, k násilnému otevření pokoje. V něm nalezli oznamovatele, který seděl na okenním rámu otevřeného okna ve třetím patře budovy. Byl zjevně pod vlivem alkoholu a vyhrožoval, že z okna vyskočí,“ popsala situaci mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Muž sedící na okně nakonec souhlasil, že v pokoji může zůstat jeden z kriminalistů. Ten s mužem navázal kontakt, při kterém mu dotyčný sdělil důvod svého špatného psychického rozpoložení. Kriminalista proto odvedl řeč od tohoto problému a snažil se hovořit o „chlapských“ tématech. Po několika minutách muž v okně souhlasil s tím, že může do pokoje vejít i správce ubytovny, se kterým se znal.

Po více než půl hodině společného hovoru, kdy se kriminalista se správcem snažili muže přesvědčit, aby z okna slezl zpět, a kdy muž opakovaně z okna slezl, ale ihned se na parapet zase vrátil, mohl do pokoje vstoupit i jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů.

„Asi po 45 minutách společného hovoru a vyjednávání muž z okna slezl a sedl si v pokoji na postel. Vzhledem k tomu, že byl již klidný, nekladl žádný odpor a začal spolupracovat, předali jej policisté do péče zdravotníků. Dechová zkouška, kterou s ním provedli, byla pozitivní. Přístroj naměřil hodnotu přes 2,8 promile alkoholu,“ dodala policejní mluvčí.