Velká událost. Město Touškov bude hostit závod Českého poháru horských kol. Dorazí i olympijský vítěz

MTB Touškov

O víkendu 27. a 28. dubna se na nově vybudované trati v Městě Touškově pojede Český pohár horských kol. A nejde o událost malých rozměrů. Na závod se chystá olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý či účastníci Her Jan Škarnitzl a Ondřej Cink.

Necelých 10 kilometrů od Plzně vznikla technicky velmi náročná trasa, která se pod místním TJ Sokol budovala roky, a to za osobního dohledu bývalého profesionálního bikera Milana Spěšného. Seriál Českého poháru připravený v touškovské rokli přináší zajímavé technické pasáže, od několikametrových skoků přes kamennou stěnu až po klopené zatáčky. To vše v unikátním prostředí uprostřed zarostlé rokle.

Pořadatelé jsou připraveni přivítat okolo jednoho tisíce závodníků, jedná se zejména o dětské a juniorské kategorie. Připraveno je zázemí, program, trasa i občerstvení. „Předpokládáme zhruba 3500 lidí zahrnujících rodinné příslušníky, technické zázemí a diváky. S myšlenkou konání českého poháru jsme si pohrávali již od jara roku 2018, kdy se nám dostalo výborného hodnocení trasy od závodníků v rámci pořádaného mtb dílu v sérii PAL Cup, kde jsme letos pořadatelem již devátým rokem. Za uplynulých osm ročníků, dříve známých jako Becker Cup, jsme získali mnoho zkušeností a hlavně jsme po celou tu dobu pracovali na trase, která se od počátku měnila, tvarovala a s každou změnou přinášela závodníkům nové výzvy,“ uvedla za organizátory Kateřina Duchková. Na začátku vývoje cyklistiky v Městě Touškově stály děti z Cykloklubu TJ Sokol. V současné době má oddíl 20 aktivních bikerů, prohánějí se v jejich černo-oranžových neonových dresech v zarostlé rokli.

Svoji účast v závodech potvrdil i profesionální cyklista Ondřej Cink se svým týmem (KROSS RACING TEAM). Na trati potrénoval již v minulém týdnu. „Trať je super a líbí se mi natolik, že příští týden dorazím i na PAL Cup a udělám si před českým pohárem hezký tréninkový závod. Ta trať mě moc baví, je to radost na ní jezdit, tak toho maximálně využiju,“ prohlásil.