×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Václav Klaus mladší: Bohatství vzniká z práce, pracuji a nečerpám

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 1. únor 2020 20:54
Trikolora Klaus ml Šéf Trikolóry Václav Klaus diskutoval v Plzni se svými příznivci. Foto: Richard Beneš

Poprvé v roli předsedy svého hnutí Trikolóra navštívil Václav Klaus mladší Plzeň. Se svými příznivci, kteří zcela zaplnili sál Měšťanské besedy pak diskutoval nejen o programu Trikolóry a jejích cílech, ale i řadě témat. Účastníci besedy chtěli znát názor Klause mladšího na to, zda je reformovatelná EU, zda má být povinná maturita z českého jazyka, ptali se také jak lze zlepši dopravu v Česku, nebo jak pomoci našemu zemědělství. Společně s Klausem předstoupil před účastníky besedy také krajský koordinátor Trikolóry Petr Rund.

„Polovina mojí rodiny pochází z Plzně a z Plzeňska. Cítím se tady proto jako doma,“ prohlásil na úvod diskuse Václav Klaus mladší. Podle jeho slov stojí program Trikolóry na třech pilířích. Tím prvním je heslo, že bohatství vzniká z práce, pracuji a nečerpám. Druhým pilířem je vlastenectví a tím třetím pak normální svět, který se zaměřuje na rodinu i ekologii.

Lidé zaplnili sál téměř do posledního místečka. Foto: Richard Beneš

Jeden ze starších účastníků diskuse se zeptal šéfa Trikolóry, jaký smysl má povinná výuka českého jazyka na všech typech škol. „Čeština školách smysl určitě má. I když jsem vystudovaný matematik, vydělal jsem si v poslední době nejvíc peněz právě psaním. Tak mně to určitě k něčemu bylo. Všichni lidé, kteří čtou, jsou díky tomu určitě vzdělanější a bohatší.“ Další dotaz se týkal toho, jak donutit pracovat lidi, kteří pracovat nechtějí. „Sociální dávky se musí zjednodušit a sjednotit. Je třeba zastavit obchod s chudobou,“ řekl Klaus.

Nové směrnice o zbraních, kterou Evropský parlament schválil předloni na jaře a jejímž cílem je zabránit teroristům ve vyzbrojování se zabýval další dotaz. Podle kritiků směrnice omezuje majitele legálně držených zbraní, trh s legálně drženými zbraněmi a zasahuje do vnitřní bezpečnosti státu. Podle Klause je třeba hájit národní zájmy v EU. „Je minimum trestných činů, které se spáchají legálně drženými zbraněmi. Pětapadesát procent zákonů není našich, ale z EU. A tomu je třeba se aktivně bránit.“ Jako obtížně reformovatelnou označil Klaus Evropskou unii, která se prý nachází v ekonomické pasti. Trikolóra je sice silně euroskeptické hnutí, ale odmítá czexit. Zároveň však odmítá vytvoření společné evropské armády, nebo jednoho společného evropského prezidenta.

Šéfa Trikolóry přivítal krajský koordinátor Petr Rund. Foto: Richard Beneš

Podle Klause bojuje Trikolóra i za práva řidičů. Cílem je dosáhnout zvýšení rychlosti na některých úsecích českých dálnic na 150 km/h a na některých silnicích první třídy by se mělo jezdit také vyšší rychlostí než je současná devadesátka. „Jsme pro bezpečnost, ale ne pro buzeraci řidičů. Chceme zákonem donutit obce, aby dávaly kamery s radary na místa, kde se bourá. Většina kamer teď slouží obcím jen jako bankomaty.“

Za největší sociální problém, se kterým se aktuálně potýká naše země označil Klaus bytovou politiku. Kdy je nedostatek bytů, jsou neskutečně drahé a málo se staví nové byty. A to zejména v Praze. „To je naše téma. Mladí lidé nemají šanci získat vlastní bydlení,“ konstatoval Václav Klaus mladší.