V sobotu se kolem Plzně proháněla historická vozidla

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - neděle, 26. květen 2024 17:17
V sobotu se kolem Plzně proháněla historická vozidla Foto: Pavel Křovák

Výstavy a závody veteránů se těší stále většímu zájmu veřejnosti a tak není divu, že se v sobotu 25. května sešla velká spousta zájemců v kempu Ostende, kde startovala oblíbená Jízda historických vozidel okolím Plzně. 34. jízda historických vozidel okolím Plzně se jela též jako připomínka 100 letého výročí jízdy Elišky Junkové v závodě Bolevec - Třemošná.

120 posádek ve třech kategoriích auto a třech kategoriích moto (dle roku výroby 1923 - 1968) vyrazilo z kempu Ostende severním směrem přes Radnice do Těškova a do Volduch, kde byl konec první etapy a oběd. Posádky pak dále pokračovaly přes Rokycany (se zastávkou v muzeu na demarkační linii) do Chrástu a přes Senec zpět do Bolevce. Celkem vozy ujely přes 90 kilometrů a do cíle dojely všechny.

Vítězem byl každý, kdo v hustém dešti na části trati úspěšně zvládl několik úkolů a prvků jízdy zručnosti, které pořadatelé z VCC Plzeň připravili. Čas do vyhlášení výsledků zpestřila v kempu Ostende živá hudba s ukázkami tance. Těsně před osmnáctou hodinou byly předány poháry nejúspěšnějším jezdcům a vyhlášeny nejhezčí vozy, motorky i dobové oblečení. Výstava vozidel před startem i po dojezdu přilákala velké množství příznivců historie i motorismu.

Na obrázky z vydařené akce se můžete podívat v naší fotogalerii.