Už zase hrají fotbal. Viktoriáni porazili v přípravě Duklu i Příbram

Od - středa, 13. květen 2020 21:56
IMG_6653web Foto: FCVP

68. Přesně tolik dní uplynulo od posledního zápasu plzeňské Viktorky. Nyní se fotbal vrátil. V tréninkovém centru v Luční ulici odehráli Západočeši hned dva tréninkové duely. Nejprve si poradili 3:1 s pražskou Duklou, následně zvítězili nad Příbramí 4:0.

Nejprve Viktorka nastoupila proti druholigové Dukle. Hned po deseti minutách se gólově prosadil střelou z vápna přesně k tyči Pavel Bucha. Jeho parťák ze středové formace Aleš Čermák přidal hned v 15. minutě druhý viktoriánský zásah. Tentýž hráč se prosadil v utkání i podruhé, ve druhé půli zakončil střelou pod břevno pohlednou kombinační akci Viktorie. Za hosty se prosadil Lukáš Holík, utkání tak skončilo vítězstvím červenomodrých barev 3:1. „Jsme rádi, že se začalo hrát. Cítil jsem se dobře a za dva góly jsem samozřejmě rád. Teď to budeme muset ještě poladit, abychom byli dobře připraveni na ligu. Samozřejmě tam dnes byli vidět ještě nějaké chyby. Zprávu o startu ligy jsme přijali s nadšením. Neznám hráče, který by nechtěl hrát. Moc se těšíme,“ zhodnotil po zápase autor dvou branek Aleš Čermák.

SESTAVA FCVP proti Dukle: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský (73. Hloušek) – Kalvach, Bucha, Čermák – Kayamba, Beauguel, Kopic

Ve druhém tréninkovém duelu nastoupila Viktoria proti Příbrami, kterou vedl Pavel Horváth. I zde však měla Viktorka od úvodních minut převahu a hned v 11. minutě se pohotově trefil Luděk Pernica. Následovaly dvě branky Tomáše Chorého, který zužitkoval centry Milana Havla i Adama Hlouška. Čtvrtou branku přidal ve druhé půli hlavou Tomáš Kepl. Premiéru ve viktoriánském dresu si v základní sestavě odbyl Iván Díaz, ve druhé půli se na hřišti dostaly i čerstvé posily ze Žiliny – Miroslav Káčer ihned po svém příchodu na hřiště obdržel kapitánskou pásku, Filip Kaša se postavil do stoperské dvojice k Luďkovi Pernicovi. „Zaprvé bych zdůraznil, že jsem se strašně těšili! Hecujeme se na tréninku, ale zápas je něco jiného. A myslím, že jsme hráli dominantně, dávali góly, plnili trenérovy pokyny. Takže musíme být dnes spokojeni,“ uvedl po zápase autor dvou branek Tomáš Chorý.

SESTAVA FCVP proti Příbrami: Sváček (46. Staněk) – M. Havel, Gabriel (74. Kaša), Pernica, Hloušek (74. Hezoučký) – Hořava (62. Káčer), Díaz, Herc – Kepl (83. B. Havel), Chorý, Kovařík.