Udělám všechno pro to, aby se mi v Plzni dařilo, říká záložník Marko Alvir

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 14. leden 2020 13:32
Marko Alvir Foto: FCVP

Je ambiciózní a sebevědomý. Prošel slavným Atlétikem Madrid, kde coby teenager nabral zkušenosti. A po nepovedené anabázi v pražské Slavii, kde toho vinou zranění moc neodehrál, a podzimní příbramské štaci se chorvatský fotbalista Marko Alvir touží prosadit v Plzni. Viktoria si univerzálního záložníka s kvalitními rychlostními parametry zajistila s předstihem už loni v říjnu, nyní naskočil do zimní přípravy pod novým plzeňským trenérem Adriánem Guľou.

"Věřím, že dokážeme vyhrát domácí pohár a v příští sezoně zabojujeme o Ligu mistrů," prohlásil pětadvacetiletý rodák ze Záhřebu Marko Alvir po svém prvním tréninku ve Viktorii.

Když se vrátíme zpět, jaké bylo angažmá ve slavném Atlétiku Madrid, kde jste působil jako mladík? Velmi cenná zkušenost. Byl jsem tam dva roky, takže umím dobře španělsky. Dvakrát týdně jsem trénoval s áčkem, seznámil jsem se s fotbalem na nejvyšší úrovni. Ale už je to dávno.

Do české nejvyšší soutěže vás v lednu 2017 přilákala pražská Slavia, ale tam jste toho příliš neodehrál. Kde vidíte důvody? Myslím, že jsem měl smůlu. Byl jsem často zraněný, vyměnil se trenér i vedení. Tahle etapa už je za mnou. Jsem rád, že jsem na podzim dostal šanci ukázat se v Příbrami. Chci poděkovat trenéru Romanu Nádvorníkovi s majitelem klubu Jaroslavem Starkou za všechno, co pro mě udělali. A děkuju i Slavii, která mi dala šanci v české extralize.

Mrzelo vás hodně, že jste jich ve Slavii pod trenérem Jindřichem Trpišovským nedostal víc? To ne. Přišel jsem na přípravu a koleno mě hodně bolelo. Když jsem se uzdravil, tak jsem šel do béčka. Noha už byla v pořádku a začal jsem konečně hrát. A to mě posunulo do Příbrami, kde jsem na podzim nastupoval. Teď je pro mě obrovskou motivací umazat z Plzní co nejvíc z jejího náskoku v tabulce. Ale hlavně chci vybojovat své místo ve Viktorii, Slavia je už za mnou.

Jaké byly vaše bezprostřední pocity v novém klubu? Výborné. Plzeň je velký klub, který hraje každý rok o evropské poháry, dokázal se v nich prosadit a má skvělé fanoušky i stadion. Cítím se tady velmi dobře.

Přišel jste ve chvíli, kdy tým po Pavlu Vrbovi převzal nový trenér Adrián Guľa. Co od vás očekává? Říkal mi, že mě zná už od doby, kdy jsem hrál ve Slovinsku za Domžale. Pak mě viděl i na podzim v Příbrami. Dobře vím, že musím tvrdě pracovat a je jen na mně, jestli se prosadím. Konkurence v týmu je obrovská, každý trénink i zápas budu odevzdávat všechno. Možná je trochu výhodou, že do Viktorie přišel nový kouč. Všichni startujeme od nuly, každý má šanci. Ale pokud chce člověk hrát, musí hlavně odvádět maximum, ať už trénuje kdokoliv.

Těší vás, že teď místo bojů o záchranu s Příbramí budete bojovat o místa zajišťující boj o evropské poháry? Moc se na to těším. Plzeň má výborné hráče, kteří umí s míčem a pro mě to bude o hodně lehčí než v Příbrami. Doufám, že vyhrajeme domácí pohár a v příští sezoně zabojujeme o Ligu mistrů.

Měl jste i jiné nabídky než z Viktorie? Měl, ale chtěl jsem se prosadit právě tady v Česku. Jsem tu už čtyři roky. Ve Slavii jsem šanci nedostal, hrál jsem až v Příbrami. Stihl jsem osmnáct zápasů a myslím, že dobrých. Udělám všechno pro to, aby se mi v Plzni dařilo.