Tři dny, tři zápasy. Čekal jsem to horší, prohlásil Kodýtek

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 16. únor 2021 12:13
kodýtek foto: HC Škoda Plzeň

Hodně náročné hodiny zažil plzeňský útočník Petr Kodýtek. V sobotu a v neděli odehrál zápasy za reprezentaci na turnaji Beijer Hockey Games ve Švédsku, v pondělí už zase válel v dresu Škodovky v Mladé Boleslavi. "Necítil jsem se úplně špatně, popravdě jsem to čekal daleko horší. Pochopitelně je cestování znát, byl to můj třetí zápasech ve třech dnech. Musím říct, že jsem se v první části cítil dobře, poté se to ustálilo," prohlásil aktuálně nejlepší plzeňský střelec krátce po prohře 2:4.

K náročnému programu a třem zápasům ještě přibyly nečekané problémy s cestováním. „Ve Švédsku jsme čekali dvě hodiny v letadle, než nám naloží všechna zavazadla, takže to nebylo nic příjemného. Příjezd se nám tak o něco prodloužil, takže to v tomto ohledu bylo trošku na hlavu, ale jinak bylo vše v pohodě,“ uvedl Kodýtek.

Zpět do extraligy vlétl ve velkém stylu, jen v první části zapsal několik slibných příležitostí a únava jako kdyby pro něj neexistovala. Odehrál přes 19 minut, z toho více než pět v přesilových hrách, vyhrál sedm bulí z dvanácti, zapsal asistenci a pět střel. „Necítil jsem se úplně špatně, popravdě jsem to čekal daleko horší. Pochopitelně je cestování znát, byl to můj třetí zápasech ve třech dnech. Musím říct, že jsem se v první části cítil dobře, poté se to ustálilo,“ prohlásil. Sám pak mohl porovnávat, jaké rozdíly jsou mezi mezinárodním hokejem a tím extraligovým. "Na reprezentační úrovni je vše možná o něco rychlejší, ale já se to snažím nerozlišovat. Prostě jsem do toho dnes sešel tak, jako kdyby to byl jakýkoliv jiný zápas," podotkl.

Mladý forvard přitom o den dříve ještě v barvách národního mužstva bojoval ve Švédsku proti Rusům. A musel si připadat jak po malém "déjà vu", znovu byl totiž blízko k vítězství,ale soupeř rozhodl drtivou závěrečnou třetinou. „Byl to podobné jako s Rusy. Šli jsme do poslední třetiny s tím, že budeme chtít být na puku, hrát u soupeře v pásmu. Jenže pak jsme tam udělali dvě takové chyby, možná to bylo i podcenění situace. Najednou bylo utkání otočené a pro nás bylo rázem o to těžší se do něj vrátit,“ přiznával.